07 грудня 2022, 17:21

В Україні створили першу організацію водокористувачів

Пресслужба Держрибагентства

7 грудня 2022 року, на Черкащині відбулись установчі збори щодо створення організації водокористувачів у межах Трушівської зрошувальної системи. Основною метою створення цієї організації є ефективне проведення гідротехнічної меліорації на сільськогосподарських землях.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні зміниться процедура реєстрації транспортних засобів"

Про це повідомляє пресслужба Держрибагентства.

Тепер самі аграрії безпосередньо використовуватимуть, експлуатуватимуть та технічно обслуговуватимуть інфраструктуру Трушівської меліоративної системи. Водночас у них з’являються можливості залучати інвестиції для розвитку та модернізації меліоративної інфраструктури, підвищувати ефективність її використання, збільшувати поливні площі, не допускати деградації ґрунтів тощо.

Ініціатором створення організації є СТОВ «Дружба», яка на даний час зрошує сільськогосподарські культури в межах Трушівської зрошувальної системи на площі понад 400 га. Забір води здійснюється з річки Дніпро в межах Кременчуцького водосховища за допомогою насосно-силового обладнання зрошувальної системи. Завдяки утворенню організації водокористувачів, у наступному році товариством вже заплановано збільшити площі зрошення в межах Трушівської зрошувальної системи ще на 200 га.

Нагадаємо, процес створення організацій водокористувачів в Україні відбувається відповідно до Закону України від 17.02.2022 № 2079-IX «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який за своєю сутністю є революцією у системі зрошуваного землеробства.

«Організації водокористувачів – це вже не аморфна перспектива, а реальний механізм, визначений Урядом для розвитку гідротехнічної меліорації земель в Україні. Фактично розпочато децентралізацію управління меліоративними мережами. Цей новий виток в історії меліорації земель дає не лише можливості для відновлення зрошення та дренажу в Україні, а є ключовим інструментом розвитку аграрного сектору економіки нашої країни загалом», - наголосив перший заступник Голови Державного агентства меліорації та рибного господарства Тарас Кот.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати