19 лютого 2020, 17:13

В Україні пропонують запровадити інвестиційний податковий кредит

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3063 від 13.02.2020 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо надання платникам податків податкового інвестиційного кредиту".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Обов'язкове застосування РРО скасують?".

Як зазначається, ціль законопроекту полягає у створенні таких умов шляхом надання податкових преференцій при реалізації проектів, при яких суттєво збільшаться об’єми капітальних вкладень потенційних інвесторів. Завдання документу полягає у врегулюванні статей ПКУ, які змінять умови адміністрування податків для тих платників, що забезпечують значні інвестиції в національну економіку.

Так, пропонується запровадити інвестиційний податковий кредит як форму зміни строків сплати податків (зборів) - перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань на строк до шістдесяти місяців, при якому платник податків має можливість впродовж певного строку та у певних межах зменшувати сплату податків з наступною поетапною сплатою суми такого зменшення та нарахованих процентів.

Розмір процентів за користування інвестиційним податковим кредитом пропонується встановити на рівні 50% річних облікової ставки Національного банку України

Водночас інвестиційний податковий кредит може надаватися платникам податків - юридичним особам та фізичним особам - суб’єктам підприємницької діяльності, які здійснюють реалізацію інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних та інших проектів за такими напрямками:

  • проекти, що мають стратегічне значення для розвитку національної економіки, встановлення конкурентних переваг українських підприємств та товарів, а також створенню нових робочих місць;
  • інвестиційні проекти, фінансування яких здійснюється за рахунок кредитів (позик), що залучаються від іноземних держав, іноземних фінансових установ і міжнародних фінансових організацій;
  • інноваційні та інвестиційні проекти із впровадження передових енергозберігаючих технологій і технологій з виробництва альтернативних джерел палива;
  • інвестиційні проекти, пов’язані із розвитком транспортної інфраструктури (будівництва автомобільних і залізничних шляхів, метро, мостів, тощо).

Читайте також: "АПУ закликає Парламент доопрацювати законопроект про зміни до КПК".

При цьому порядок відбору та затвердження інвестиційних проектів (програм, договорів), які мають стратегічне значення для розвитку національної економіки та безпеки України, а також порядок контролю за виконанням таких проектів (програм) для цілей цієї статті визначаються КМУ за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного розвитку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати