10 листопада 2021, 17:48

В Україні оновлено порядок списання з балансу багатоквартирних будинків

Пресслужба Мінрегіону

Уряд вніс зміни до процедури списання з балансу підприємств, установ, організацій багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності. Відповідний проєкт постанови, розроблений Мінрегіоном, прийнято 10 листопада на засіданні Уряду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Реєстрація цін при проведенні операції купівлі-продажу земельної ділянки буде обов’язковою"

Про це повідомляє пресслужба Мінрегіону.

Цим документом розширюється коло установ та організацій, які включають в себе поняття балансоутримувач, уточнюється механізм списання, а також розширюються права об’єднання співвласників багатоквартирного будинку під час процедури списання.

Підставою для списання є наявність у будинку приміщень приватної форми власності – приватизованих квартир, вбудованих приміщень магазинів чи офісів тощо.

Ініціатором списання може виступати:

  • балансоутримувач, який визначає, чи наявні у будинку приміщення приватної власності (може це здійснювати за допомогою інформації з державного реєстру нерухомості);
  • приватний власник чи власники приміщень шляхом звернення до балансоутримувача про початок процедури списання з балансу (процедура має бути розпочата у 10 денний термін з дня отримання повідомлення власників).

Про початок процедури списання балансоутримувач приймає розпорядчий документ.

Балансоутримувач затверджує склад комісії у складі не менше 5 осіб (представники балансоутримувача, ЖЕКу, управителя та співвласників). Комісія проводить огляд для визначення технічного стану будинку та складає акт, який потім подається балансоутримувачу. Процедура вважається завершеною після погодження акту про списання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати