11 червня 2018, 17:06

В Україні хочуть впровадити параметричний метод нормування у будівництві

Прес-служба Мінрегіону

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило проект Закону України №6577 "Про внесення змін до Закону України "Про будівельні норми", який пропонує використання параметричного методу нормування у будівництві.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, зазначає прес-служба Мінрегіону.

Читайте також: "У Мінрегіоні розробляють проекти будівництва сімейних будинків для дітей-сиріт".

Так, це дозволить суттєво підвищити якість будівельних норм, посилити інвестиційну привабливість будівельного ринку та в цілому покращити розвиток галузі.

"Сьогодні у більшості розвинених країн застосовується параметричний метод при формуванні вимог будівельних норм. В Україні ми до сих пір керуємося розпорядчим методом, який не роз’яснює ні цілей, ні функцій, ні критеріїв їх виконання і є по суті жорсткою інструкцією, яка не передбачає використання нових технологій та альтернативних рішень у будівництві. Впровадження параметричного методу нормування зможе підвищити якість українських будівельних норм та загалом покращити розвиток галузі", - розповів він.

За словами заступника Міністра, перевагами параметричного методу є:

  • встановлення параметрів (цілей, функціональних вимог, критеріїв) щодо безпеки та якості, яким повинен відповідати об’єкт нормування;
  • можливість використання проектувальниками прийнятних та альтернативних рішень у будівництві;
  • роз’яснення цілей нормативних положень, які мають бути досягнені, чітка ієрархія цілей та завдань.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати