17 лютого 2020, 18:29

В Україні хочуть вивести з "тіні" діяльність лобістів

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3059 від 11.02.2020 р. "Про державну реєстрацію суб'єктів лобіювання та здійснення лобіювання в Україні".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Електронний цифровий підпис: як повторно отримати в режимі онлайн".

Мета законопроекту - легалізація лобістської діяльності в Україні, виведення з "тіні" діяльності лобістів, знищення корупційних ризиків на всіх щаблях взаємодії представників органів державної влади з представниками різних соціальних груп та інтересів, створення реєстру лобістських фірм та лобістів з можливістю отримання інформації про їх діяльність безоплатно будь-ким.

Так, Проектом Закону визначається, хто має право бути суб’єктом лобіювання, права та обов’язки суб’єктів лобіювання, механізми та інструменти їх діяльності. Також запроваджується Електронний реєстр суб’єктів лобіювання, визначається чіткий об’єм інформації, який має надати особа, яка бажає бути зареєстрована як суб’єкт лобістської діяльності; передбачається розкриття інформації про діяльність лобістів і лобістських фірм шляхом внесення інформації до реєстру про договори про надання лобістських послуг, зацікавлених осіб, шляхи фінансування.

Крім цього, визначено, що доступ до реєстру є відкритим та безкоштовним. При цьому передбачено механізми контролю за діяльністю суб’єктів лобіювання, обмеження у взаємодії суб’єктів лобіювання і охоплених осіб, а також передбачено функції Міністра юстиції України щодо контролю за виконанням Закону, подання ним звіту Верховній Раді України та відповідальність у разі порушення вимог Закону.

Нагадаємо, у "тіні" перебуває близько чверті економіки України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати