13 квітня 2020, 12:42

В Україні хочуть скасувати пеню через прострочені платежі за комуналку

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3324 від 10.04.2020 р. "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту громадян від негативних наслідків підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ВРУ хочуть пришвидшити процедуру розгляду законопроектів у другому читанні".

Так, завданням законопроекту є недопущення подальшого збільшення боргів за житлово-комунальні послуги у зв’язку з неможливістю їх оплати більшою частиною населення України, створення законодавчих основ для заборони примусового виселення і стягнення житла за борги за житлово-комунальні послуги, відновлення соціальної справедливості щодо до найбільш незахищених верств населення шляхом повного відновлення раніше існуючого рівня пільг з оплати житлово-комунальних послуг, користування житлом та отримання палива.

Як зазначається, проектом закону пропонується:

1) скасувати законодавчі положення про нарахування та сплату пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;

2) запровадити мораторій на примусове виселення із житла, примусове стягнення житла, припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг;

3) виключити норми про надання пільг, в тому числі з оплати житлово-комунальних послуг, користування житлом та отримання палива в залежності від сукупного доходу сім’ї пільговика, які стосуються учасників війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів, які працюють у сільській місцевості і селищах, а також пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають в них, багатодітних сімей, прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу.

Прийняття цього законопроекту дозволить: зупинити подальше зростання заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг; створення умов для убезпечення населення від загрози подальшого зубожіння через накопичення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг; створення законодавчих основ для заборони примусового виселення і стягнення житла українських громадян за борги, утворені через несвоєчасну оплату ними спожитих житлово-комунальних послуг; відновлення конституційних прав окремих категорій громадян на отримання пільг і компенсацій з оплати житлово-комунальних послуг, користування житлом та придбання побутового палива.

Нагадаємо, у Раді хочуть вдосконалити порядок призначення та звільнення Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Прийняття законопроекту матиме наслідком:

- зупинення подальшого зростання заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг;

- створення умов для убезпечення населення від загрози подальшого зубожіння через накопичення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;

- створення законодавчих основ для заборони примусового виселення і стягнення житла українських громадян за борги, утворені через несвоєчасну оплату ними спожитих житлово-комунальних послуг;

- відновлення конституційних прав окремих категорій громадян на отримання пільг і компенсацій з оплати житлово-комунальних послуг, користування житлом та придбання побутового палива.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати