18 серпня 2021, 10:22

В Уганді скасували суперечливий «Закон проти міні-спідниць»

Уряд Уганди у 2014 р. ввів закон про заборону розповсюдження порнографії, який мав допомогти захистити жінок та дітей. Однак критики стверджують, що закон був прийнятий із суперечливими положеннями, внаслідок яких на вулицях жінки зазнавали нападів за носіння певних видів одягу (зокрема, міні–спідниць). Наразі Конституційний суд Уганди скасував цей закон.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "США звинувачує співробітників держбезпеки Китаю у всесвітній кампанії хакерства та економічного шпигунства"

Про це повідомляє вебсайт BBC.

Колегія з п'яти суддів Конституційного суду одноголосно постановила, що окремі положення закону, які визначають порнографічні злочини, включаючи заборону на «непристойний» одяг, є неконституційними. Судді зазначили, що суспільство не отримає жодної шкоди, якщо скасувати певні заборони на вчинки чи матеріали, які викликають сексуальне збудження.

Введення законодавства у 2014 р. (спочатку під назвою «Закон проти міні-спідниць») призвело до вуличних протестів у столиці Кампалі, після того як жінок, одягнених у короткі спідниці, публічно переслідували та нападали на них.

Кілька правозахисних організацій та адвокати з прав людини закликали уряд переглянути закон, а пізніше подали петицію до Конституційного суду. Організація «Угандська жіноча мережа» тоді заявила, що законодавство суперечить Конституції країни, яка гарантує рівні права обом статям.

Окрім того, відповідно до закону, тексти пісень та музичні кліпи також можна віднести до категорії порнографічних, тому артистам загрожує арешт та в’язниця. Зокрема, у 2015 р. поп-зірку Уганди Джеміму Кансііме заарештували за участь у музичному кліпі, в якому вона була зображена у спідній білизні. Артистка стала першою особою, яку притягнули до відповідальності за цим законом. Їй загрожує до 10 років в'язниці. Наразі справу співачки призупинили через результат розгляду петиції в Конституційному суді.

Комітет з дев’яти осіб, створений на момент введення закону з метою запобігання поширенню порнографії в країні, тепер буде розпущений. Правозахисники схвалюють рішення суду. «Це була запекла боротьба. Ми вдячні тим, хто вірить у права жінок, ми стали переможцями», – прокоментувала Ліліан Драбо, одна із заявниць, які оскаржували закон.

Заявники стверджують, що цей нормативний акт заохочує утиски й погане поводження з жінками у громадських місцях та відмовляє їм у контролі над своїми тілами, а також у доступі до публічних приміщень.

Уряд поки не коментує рішення суду. Провідний радник уряду Імельда Адонг заявила, що після ґрунтовного ознайомлення з рішенням суду вони належним чином нададуть відповідь.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати