27 липня 2022, 16:39

В Естонії дозволили позбавляти паспортів натуралізованих громадян, які воюють в Україні на боці росії

Парламент Естонії (Рійгікогу) ухвалив поправки до законодавства, що дають уряду право на власний розсуд позбавляти громадянства осіб, які отримали його шляхом натуралізації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Українцям спростили правила для отримання Карти поляка"

Про це повідомляється на вебсайті The Baltic Times.

Відтепер людину можуть позбавити громадянства, якщо вона вступила на державну чи військову службу чи її прийнято у військову організацію іноземної держави. Це робитимуть у випадку, якщо така служба становить загрозу громадському порядку чи національній безпеці. Наприклад, згідно з поправками, людей, які поїдуть воювати в Україну на боці росії, можуть позбавити естонського громадянства.

Водночас уряд може не позбавляти особу естонського громадянства, якщо служба цієї особи в іноземній державі не загрожує безпеці Естонії. Наприклад, у ситуації, коли людина має намір воювати на боці української сторони з метою захисту територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

Однак Естонія не рекомендує своїм громадянам воювати за будь-яку іноземну державу, оскільки держава не може забезпечити захист громадян Естонії в зонах воєнного конфлікту.

Прийнятий закон також передбачає, що особа, яка отримала громадянство Естонії шляхом натуралізації, може бути позбавлена ​​громадянства урядом, якщо її було засуджено за злочини проти людства або злочини агресії.

Закон підтримали 52 члени парламенту, 17 – проголосували проти.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати