02 грудня 2020, 15:00

В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва запрацювали 4 нових е-кабінети

Урядовий портал

Єдина державна електронна система у сфері будівництва розширила свій функціонал. Запущено в дослідну експлуатацію ще чотири електронні кабінети користувачів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З 1 грудня в Україні зріс прожитковий мінімум та пов'язані з ним страхові виплати".

Відтепер робота фахівців та експертів з геодезії, енергоефективності, органів з присвоєння адрес та технічного обстеження будівель і споруд також буде відбуватись в електронному форматі.

Як зазначається, однією з головних функціональних можливостей системи є забезпечення доступу користувачів електронного кабінету до створення, оформлення, внесення або подання інформації (відомостей) та електронних документів до електронної системи під час надання/отримання адміністративних послуг та інших послуг, які будуть передбачені Порядком ведення системи.

Хто вже є користувачами цієї системи?

У липні цього року було розпочато роботу електронного кабінету для 129 органів Держархбудконтролю та запущений Реєстр будівельної діяльності, замість старого реєстру дозвільних документів ДАБІ. З того часу до системи підключено 375 користувачів та внесено понад 60 тисяч записів про документи.

Першого вересня в системі також почали повноцінно працювати фахівці уповноважених органів містобудування та архітектури. Також з вересня отримали можливість у своїх кабінетах в режимі тестування працювати технічні інвентаризатори, проектувальники та експертні організації.

Зокрема, було запущено електронні послуги у сфері будівництва на Порталі "Дія". Наразі там вже можна розмістити:

- повідомлення про початок виконання підготовчих робіт;

- повідомлення про початок виконання будівельних робіт на підставі будівельного паспорта;

- повідомлення про початок виконання будівельних робіт СС1;

- декларацію про готовність до експлуатації об’єкта, побудованого за будівельним паспортом.

Запущений в публічне тестування функціонал найближчим часом дозволить розмістити на Порталі і інші будівельні послуги, які передбачені впровадженням першої черги системи.

Стежити за новинами щодо впровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва можна на порталі за посиланням.

Нагадаємо, Держгеокадастр та Асоціація міст України презентували Посібник з передачі земель громадам.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати