11 лютого 2022, 19:07

В Бельгії хочуть скасувати роботу інтернет-магазинів

Лідер партії в урядовій коаліції Бельгії запропонував скасувати роботу інтернет-магазинів, щоб зменшити роботу нічних складів. Поль Магнетт, лідер Соціалістичної партії та мер Шарлеруа, третього за величиною міста Бельгії, має побоювання, що нинішні тенденції роботи інтернет-магазинів виснажують міські центри та погіршують умови праці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Індія запустить власну цифрову валюту вже цього року"

Про це повідомляє британська газета The Guardian

«Нехай Бельгія стане країною без електронної комерції. Я думаю, що електронна комерція – це не прогрес, а соціальна та екологічна деградація. Чому ми повинні дозволяти робітникам працювати на тих складах вночі? Тому що люди хочуть купувати цілодобово та отримувати посилки додому протягом 24 годин. Невже ми не можемо зачекати (наприклад, на книгу) два дні?», — прокоментував свою пропозицію Поль Магнетт місцевим ЗМІ.

Згідно з даними Євростату, у 2021 р. 75% бельгійців у віці від 16 до 74 років зробили покупки в інтернеті. Цей показник трохи вищий ніж середній показник серед 27 країн-членів ЄС. У Данії була найвища частка інтернет-покупців (91%), а в Болгарії – найнижча (33%). Пандемія Covid пришвидшила перехід до цифровізації. У березні 2020 р. близько 40% покупців у Великобританії заявили, що вони почали частіше робити покупки в інтернеті, ніж до пандемії. Згідно з даними Statista, до лютого 2021 р. ця частка зросла приблизно до 75%.

Магнетт зробив свою заяву до того, як федеральний уряд ухвалив рішення про зміни до положень про нічну роботу – реформу, яку вважають необхідною, для того щоб Бельгія не відставала від сусідніх країн. Компанії в Бельгії повинні будуть сплачувати нічний тариф за роботу, виконану після 20:00. Поль Магнетт вважає, що нічну роботу слід обмежити лише там, де це критично необхідно, включно зі службами екстреної допомоги, оскільки він переконаний, що найбільшим ризиком, з яким зіштовхується Бельгія, є «не безробіття, а довготривала хвороба». Представник Соціалістичної партії пояснив, що Магнетт не проти цифрового сектора, але він хоче, щоб відбулося публічне обговорення наслідків роботи інтернет-магазинів.

Однак заява Магнетта зумовила хвилю коментарів. Егберт Лахерт, голова фламандської консервативно-ліберальної партії Open VLD, написав у Twitter: «Повернення до економіки 100-річної давнини нам не допоможе. Електронна комерція тепер може забезпечити роботу тисячам людей. Ми ж не скасуємо це, правда?»

Жорж-Луї Буше, сенатор від ліберальної партії Франкофонського реформістського руху, зазначив: «IXX століття не може бути моделлю суспільства. Прогрес – це можливість. Для кращого добробуту в нашому суспільстві потрібна відкритість і здатність до адаптації. Ми не повинні просто залишати електронну комерцію в інших країнах. Ми втратимо сотні мільйонів».

На прохання прокоментувати пропозицію Магнетта, Вінсент Ван Петегем, федеральний Міністр фінансів і член Християнсько-демократичної та фламандської партії, зазначив, що необхідно знайти правильний баланс: «Я не думаю, що ми маємо однозначно прийняти те чи інше рішення. Важливо мати сектор електронної комерції, який буде стійким і функціонуватиме з адекватними умовами праці. Таким чином ми зможемо знайти компроміс».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати