10 грудня 2019, 17:00

В АПУ вказали на недоліки законопроекту щодо питання самопредставництва в суді

АПУ

Асоціація правників України виступила з відкритим зверненням до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики з проханням внести відповідні корективи до законопроєкту №2261 до другого читання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Експерти Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини висловлюють свою занепокоєність недосконалістю запропонованих норм та вважає можливим змішування понять «самопредставництва» та «представництва» юридичної особи.

"Вказаний проєкт Закону поширює право право представника фактично на будь-яку особу, яка уповноважена діяти від імені юридичної особи на підставі певного документа.

По-перше, це суперечить загальним нормам цивільного права, відповідно до яких юридична особа у порядку самопредставництва діє через свої органи на підставі статутних документів або закону, а не через інших осіб, зокрема, працівників, які діють на підставі трудового договору (контракту). Працівник може представити інтереси юридичної особи лише на підставі довіреності, а отже в межах відносин представництва.

По-друге, виходячи із наведеного формулювання норми, юридична особа може уповноважити будь-яку особу на підставі довіреності представляти юридичну особу в суді і вважати це самопредставництвом, а не представництвом. Вказана ситуація можлива внаслідок того, що норма у законопроєкті не містить ані вичерпного переліку осіб, ані вичерпний перелік документів, на підставі яких здійснюється самопредставництво.

За умови, що цим законодавець має намір переглянути теоретичні засади інституту самопредставництва юридичної особи - зміни повинні мати системний характер та змінювати в першу чергу цивільне та корпоративне законодавство, а вже потім - процесуальне", - зазначають в АПУ.

Повний текст звернення за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати