У межах пілотного проєкту "Підтримка сімей військовослужбовців" психологічну допомогу отримали дві тисячі людей. Про це повідомила пресслужба КМДА.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У 2024 році будуть готові близько 270 фахівців для психосоціальної підтримки ветеранів".
Як зазначається, пілотний проєкт проходив на базі Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення. Про це розповіла заступниця голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень та впровадження безбар’єрності Марина Хонда.
За її словами, понад 40% учасників та учасниць проєкту прийшли в очікуванні повернення рідних із фронту чи полону, 15% – зі складнощами адаптації після повернення рідних. Кожна п’ята людина звернулась, переживаючи втрату близьких, або ж дізналась про неї вже під час участі у проєкті.
"На жаль, робота в цьому напрямі не проводилась масово з 2014 року. Однак зараз ми не маємо права втрачати час. Понад 5 місяців 10 психологинь працювали з клієнтами очно й онлайн, у закритих і відкритих групах, а також індивідуально, за допомогою найрізноманітніших методик. Резюмуючи результат, ми вважаємо пілотний проєкт успішним, адже клієнти хочуть продовжувати роботу з психологом", – сказала Марина Хонда.
За словами директорки Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству Тетяни Зотової, серед учасників проєкту 60% жінок, 15% чоловіків, 15% пар і 10% підлітків.