24 лютого 2023, 15:33

Уряд зменшив перелік підстав для здійснення закупівель без Prozorro

Пресслужба Мінекономіки

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови № 1178 від 12 жовтня 2022 р., які направлені на створення належних умов для ефективного здійснення публічних закупівель.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У 2022 році до загального фонду місцевих бюджетів надійшло майже 400 млрд грн"

Відповідне рішення прийняте на засіданні Уряду 17 лютого 2023 року, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

"Мінекономіки здійснює постійний моніторинг системи публічних закупівель для забезпечення ефективного реагування на динаміку їхнього стану. Ми поступово повертаємося до обов’язкового використання Prozorro в закупівлях. Так, цим рішенням ми суттєво скоротили перелік виключень, коли дозволяється укладати прямі договори без тендеру, зобов'язали публікувати більше інформації про прямі закупівлі. Також ми закликаємо усіх замовників максимально відповідально ставитися до тендерного процесу і докладати максимум зусиль для забезпечення конкуренції в торгах", - наголосила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зміни до постанови включають у себе погодження її положень з іншими законодавчими актами. Крім того, були прийняті наступні основні зміни:

  • пункт 4 виклали в новій редакції та передбачили умови публікації замовниками звіту про виконання договору про закупівлю в електронній системі закупівель (ЕСЗ);
  • зменшено кількість підстав для здійснення закупівель без використання Prozorro;
  • уточнили, яку інформацію замовники можуть не публікувати в річних планах закупівель та в оголошенні про торги у разі, якщо така інформація несе загрозу безпеці;
  • зобов'язали публікувати тексти договорів та всі додатки до них, у разі закупівель без застосування Prozorro, але залишили можливість приховати чутливу інформацію про постачальника, адресу поставки, якщо така інформація несе загрозу безпеці;
  • уточнили підстави і випадки відхилення пропозиції постачальників товарів російського та білоруського походження, а також компаній що належать їх громадянам.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати