25 квітня 2019, 18:35

Уряд затвердив перелік видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій

Прес-служба Міністерства культури України

Уряд ухвалив проект розпорядження "Про затвердження видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

Читайте також: "Український суддя проти газети: наклеп чи свобода висловлювань".

Так, нормативний акт розроблено Міністерством культури України на виконання п. 2 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про культуру" щодо визначення поняття "креативні індустрії" від 19 червня 2018 р. №2458-VIII.

Документом визначено перелік видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій, відповідно до Національного класифікатора України. Як зазначається, перелік охоплює види економічної діяльності у сфері креативних індустрій на етапі створення креативного продукту у таких секторах:

  • візуальне, сценічне, аудіальне, аудіовізуальне мистецтво;
  • дизайн;
  • література і видавнича діяльність;
  • нові медіа та ІТ;
  • архітектура й урбаністика;
  • реклама, маркетинг і PR;
  • бібліотеки, архіви та музеї;
  • народні художні промисли.

У Міністерстві вказують, що застосування переліку дасть змогу ідентифікувати креативні індустрії у структурі української економіки і створить передумови для отримання статистичної інформації щодо стану креативних індустрій. Оскільки креативні індустрії мають позитивний вплив на економіку, соціальну інтеграцію, гуманітарну сферу, використання переліку уможливить кількісне та якісне розуміння щодо внеску креативних індустрій у ВВП, працевлаштування, підприємницьку діяльність, децентралізацію, культурні та освітні процеси.

Нагадаємо, Рада прийняла за основу законопроект про тимчасові слідчі комісії ВРУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати