25 серпня 2021, 15:22

Уряд затвердив Держпрограму поводження з відпрацьованим ядерним паливом

Пресслужба Рахункової палати

За рекомендацією Рахункової палати Уряд затвердив Державну економічну програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом вітчизняних атомних електростанцій на період до 2025 року.  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рахункова палата: У 2019–2020 роках Морська адміністрація не забезпечила ефективне використання коштів держбюджету"

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Рахункова палата у 2019 році провела аудит ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих на виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво комплексу «Вектор» та експлуатацію його об'єктів. За його результатами було рекомендовано Кабінету Міністрів прийняти програмний документ з реалізації Стратегії поводження з радіоактивними відходами в Україні.

Рахункова палата зауважила, що документ має передбачати заходи, спрямовані на розв’язання питань щодо зберігання високоактивних радіоактивних відходів (РАВ), які утворюються після переробки відпрацьованого ядерного палива українських атомних електростанцій, та створення геологічного сховища для захоронення довгоіснуючих та високоактивних РАВ.

Аудитом встановлено, що за обсягами накопичених та прогнозованих радіоактивних відходів Україна займає друге місце у Європі.

Станом на 1 січня 2019 року обсяги накопичених РАВ в Україні становили майже 2 млн куб. м, а прогнозованих – понад 1,5 млн куб. м. Це суттєво підвищує екологічні ризики для навколишнього природного середовища.

Аудит також виявив, що незавершеним залишається проєкт з будівництва комплексу «Вектор», спорудження якого здійснюється з 1997 року. Не розпочато будівництво і сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, які отримуються після переробки та захоронення відпрацьованого ядерного палива українських атомних електростанцій, зберігання високоактивних радіоактивних відходів та створення геологічного сховища для захоронення довгоіснуючих та високоактивних РАВ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати