27 квітня 2022, 12:09

Уряд вніс зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати

Пресслужба Мінекономіки

Уряд вніс зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, врахувавши особливості воєнного часу. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Родичі людей, зниклих безвісти, можуть отримати пенсію по втраті годувальника"

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що це дасть змогу коректно обчислити середню заробітну плату на підприємствах, які внаслідок бойових дій змушені переривати діяльність. 

Відповідно до рішення передбачені такі поправки:

  • з розрахункового періоду, під час якого обчислюється середня зарплата, виключається час, в який були відсутні дані про нараховану заробітну плату працівникові внаслідок бойових дій;
  • якщо працівник частково відпрацював період, за який нараховано премію чи іншу заохочувальну виплату, працівником, то при обчисленні середньої заробітної плати враховується фактично нарахована сума такої премії. 

Правильний розрахунок середньої зарплатні необхідний, щоб розраховувати належні працівникам виплати, зокрема, "відпускні" і компенсації за невикористані відпустки, суми виплат у разі службових відряджень, збережений середній заробіток за період військової служби, виплати за вимушений прогул тощо. 

Інформація про розмір середньої заробітної плати по галузях, групах професій і посад публікується Державною службою статистики щоквартально.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати