15 серпня 2022, 13:10

Уряд вніс до Ради законопроєкт про скасування пільгового оподаткування на пальне

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт про скасування пільгового оподаткування на пальне.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроєкт щодо комплексної реконструкції кварталів застарілого житла йде на перше читання"

У пояснювальній записці до законопроєкта № 7668 йдеться про те, що в країні існує значний дефіцит коштів для фінансування дорожнього господарства.

"Державний дорожній фонд практично позбавлений джерел формування, оскільки прогнозний обсяг надходження коштів із джерел, що залишились, становили близько 0,1% від обсягу, передбаченого затвердженим розписом державного бюджету", – йдеться в записці до законопроєкту.

За словами ініціатора законопроєкту, існує суттєвий дефіцит коштів для виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою або під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування, а для фінансування дорожніх робіт практично зовсім відсутні кошти, що не дає можливості забезпечити утримання мережі автомобільних доріг загального користування державного значення в належному технічному стані, а також проведення аварійно-відновних робіт на ділянках доріг та штучних спорудах, що зазнали руйнувань та пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації.

Тому проєкт закону пропонує встановити ставки акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан в розмірі 100 євро за 1000 літрів.

За розрахунками Уряду, така ініціатива принесе держбюджету 2 млрд грн у місяць.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати