09 вересня 2022, 18:49

Уряд ухвалив зміни до порядку повернення недопустимої державної допомоги

Пресслужба АМКУ

Кабінет Міністрів України на засіданні 7 вересня ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку повернення незаконної державної допомоги, недопустимої для конкуренції», проєкт якої розробив Антимонопольний комітет України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ розпочав справу проти НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Документ вдосконалює порядок повернення незаконної державної допомоги, недопустимої для конкуренції, що відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України, встановленим Угодою про асоціацію у сфері державної допомоги.  

Щодо ключових змін, то постанова деталізує коло отримувачів допомоги для подальшого повернення у разі, якщо за її рахунок було здійснено фінансування іншого суб’єкта господарювання. Зокрема зазначається, що в такому випадку допомога має бути повернута тим отримувачем, якому її було надано.  

Документом також врегульовано порядок повернення недопустимої допомоги у разі, якщо вона була надана у вигляді матеріальних активів. У такому випадку надавач державної допомоги зобов’язаний забезпечити повернення цих активів на свій баланс, або вчинити будь-які інші дії, передбачені чинним законодавством з метою недопущення їх подальшого використання.

Окрім цього, новим документом оновлено порядок зупинення Комітетом перебігу строків повернення незаконної державної допомоги, недопустимої для конкуренції, у разі наявності підстав, що унеможливлюють виконання рішення АМКУ. До прикладу, це може бути судовий спір, пов’язаний з недопустимою державною допомогою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати