02 квітня 2015, 10:19

Уряд привів до європейських стандартів морські та річкові перевезення

Урядовий портал

Кабінет Міністрів України затвердив плани імплементації низки актів законодавства ЄС щодо безпеки на морському та річковому транспорті, організації перевезень на внутрішніх водних шляхах. Запровадження в Україні відповідних європейських норм та правил закріплено положеннями Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, повідомляє Урядовий портал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Імплементація Регламенту № 725/2004 Європейського  Парламенту та Ради  про посилення безпеки суден та портових споруд передбачає приведення у відповідність з європейськими відповідних українських нормативно-правових актів та заснування національного координаційного центру у сфері морської охорони.

Створення національного сегменту системи SafeSeaNet з обміну важливою інформацією між Україною та ЄС щодо руху морських суден, які перевозять небезпечні вантажі та матеріали, стане результатом впровадження в Україні положень Директиви 2002/59/ЄC Європейського Парламенту та Ради про європейську систему з нагляду за рухом суден та інформування. 

План імплементації Директиви 2009/16/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 23 квітня 2009 р. стосовно державного контролю за діяльністю портів  передбачає здійснення нормотворчих заходів, спрямованих на зменшення обсягів судноплавства, що не відповідає стандартам безпеки, у водах під юрисдикцією України.

Приєднання України до Міжнародного кодексу з безпеки високошвидкісних суден (HSC Code) має на меті імплементація Директиви 2009/45/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 6 травня 2009 р. стосовно правил та стандартів безпеки для пасажирських суден.

Впровадження в нашій державі положень Регламенту (ЄС) № 336/2006 Європейського  Парламенту та Ради від 15 лютого 2006 р. про імплементацію Міжнародного кодексу з управління безпекою в рамках Співтовариства передбачає підвищення рівня управління безпекою і безпечною експлуатацією суден, а також захисту навколишнього природного середовища від забруднень суднами.

Завдяки імплементації Директиви Ради № 96/75/ЄС про системи фрахтування та ціноутворення на національному та міжнародному внутрішньому водному транспорті Співтовариства в Україні будуть створені умови щодо вільного укладання договорів між зацікавленими сторонами та вільне ціноутворення у сфері міжнародних та національних перевезень внутрішніми водними шляхами; впроваджена система «ротаційного фрахтування».

План імплементації Директиви Європейського Парламенту та Ради № 2005/44/ЄС про гармонізовані річні інформаційні послуги (РІП) на внутрішніх водних шляхах Співтовариства передбачає запровадження в Україні річкової інформаційної служби на внутрішніх водних шляхах.

Тексти зазначених вище планів імплементації будуть розміщені на Урядовому порталі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати