14 серпня 2019, 14:10

Уряд Польщі збільшує розмір оплати праці молодих працівників

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Рада міністрів Республіки Польща прийняла ухвалу, яка дещо збільшує заробітну плату працівників до 18 років, які проходять професійну підготовку. Роботодавці тепер зможуть вимагати відшкодування в зв'язку зі змінами в професійній освіті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як повідомляє ISBnews, зміни вступають в силу з 1 вересня ц.р. Всі працівники у віці 15-18 років, які готуються до працевлаштування, отримають зарплату на 1% вище.

На думку уряду, це регулювання збільшить участь роботодавців у активізації молоді на ринку праці. На думку Ради міністрів, ці зміни сприятимуть «відновленню престижу професійної освіти», про що можна прочитати в прес-релізі Урядового інформаційного центру.

Читайте також: Lego виграв суперечку про авторське право проти британського конкурента

CIR також повідомив, що необхідно оновити тарифи для молоді в зв'язку зі змінами в професійній освіті. Нові правила покликані полегшити співпрацю між професійними училищами і бізнесом. За їх словами, компанії зможуть зробити зарплату для вчителя професійної освіти і відняти податок на інвестиції в обладнання для професійно-технічних училищ.

Роботодавці, на яких поширюються нові домовленості, зможуть вимагати відшкодування додаткових витрат. Відшкодування буде виплачено їм Фондом праці після подання відповідної заяви в Корпус добровільної праці. У 2019 Фонд гарантованих виплат працівникам буде платити додаткові гроші.

Згідно з новим регламентом, молоді працівники в перший рік навчання тепер матимуть право не менш ніж на 5% середньої заробітної плати, тобто 247,55 злотих (до сих пір вона становила 4%, тобто 198,04 злотих). У другій рік вони зможуть розраховувати на 6%, що означає 297,06 злотих (вони отримували 5%), а на третій рік вони отримають 7%, тобто 346,56 злотих (на даний момент 6%).

Заробітна плата підлітків, які проходять професійну підготовку в формі учнівства для виконання конкретної роботи, не зміниться. Вона залишиться на рівні не менше 4% середньої зарплати.

Джерела: money.pl money.pl 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати