16 грудня 2021, 12:18

Уніфікація регулювання та підсилення регуляторів: НКЦПФР підтримує прийняття закону про фінпослуги

Пресслужба НКЦПФР

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон «Про фінансові послуги та фінансові компанії» (№ 5065). Відповідне рішення на засіданні парламенту підтримали 248 депутатів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Які системні ризики виділяє фінсектор: результати опитування"

Про це повідомляє пресслужба НКЦПФР.

«Цей законопроєкт цінний своєю комплексністю та уніфікацією підходів до регулювання всіх сегментів фінансового ринку – банків, фінустанов, учасників ринку капіталу, ломбардів. Це історія про єдину державну політику в частині ключових засад та принципів функціонування ринку фінансових послуг. Ми дякуємо пану Данилу Гетманцеву та іншим парламентарям за спільну роботу і голосування», – розповів Максим Лібанов, член НКЦПФР.

Серед норм закону – пропорційні вимоги до мінімального капіталу та такий саме підхід та запровадження нагляду за ринковою поведінкою, спрощення порядку набуття або збільшення істотної участі і доступу на ринок для фінкомпаній. Також в положеннях законопроєкту мова йде про підвищення якості корпоративного управління, запобігання порушенням та захист прав та інтересів інвесторів.

«Комісія вітає той факт, що наші розробки та пропозиції знайшли відображення у фінальній версії закону. Мова йде про запровадження можливості існування “регуляторної пісочниці” – тестового середовища для інноваційних компаній з обмеженими масштабом функціонування задля забезпечення захисту їх клієнтів. Також дуже важливим для нас є те, що регулятор встановлюватиме вимоги до ІТ-безпеки учасників ринку. Адже це сприятиме захисту не тільки інформації, а й клієнтів фінкомпаній», – доповнив пан Лібанов.

Резюмуючи, член Комісії підкреслив: «Головне в законі 5065 – єдиний підхід до регулювання всього сектору і підсилення регуляторної функції без тиску на ринок. Сподіваємось, що парламентарі продовжать таку тактику і при голосуванні за законопроєкт 5865 про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати