03 серпня 2015, 10:11

Умови МВФ для третього траншу - приватизація, антикорупційна прокуратура, закон про ринок газу

Укрінформ

Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила зміни до меморандуму про співпрацю з Україною після першого перегляду програми кредитування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Таке рішення було ухвалено 31 липня, одночасно зі схваленням виділення Україні другого траншу кредиту в розмірі $ 1,7 млрд, пише видання "Апостроф" із посиланням на текст меморандуму.

Початкові умови, висунуті Україні Міжнародним валютним фондом для продовження співпраці і подальшого фінансування, дещо змінилися, зазначає видання. Зокрема, були визначені обов'язкові умови для надання третього траншу кредиту у вересні. Серед них - затвердження Кабінетом Міністрів плану заходів з приватизації п'яти державних підприємств з переліку пріоритетних об'єктів для приватизації (список 10 таких держпідприємств повинен бути готовий до 31 серпня); створення спеціалізованого підрозділу антикорупційної прокуратури, відповідального за нагляд над розслідуванням Національного антикорупційного бюро; створення умов для повномасштабного функціонування НАБ.

На найближчу перспективу для України основним пріоритетом буде відновлення стабільності та довіри у фінансовому секторі.

Пріоритетом буде також забезпечення фінансового оздоровлення НАК "Нафтогаз України", що має перейти до придбання валюти не з резервів Нацбанку, а на міжбанківському ринку. До кінця 2015 року Україна пообіцяла утримати дефіцит компанії на рівні нижче 3,1% ВВП.

Водночас до 31 серпня 2015 уряд України має затвердити підзаконні акти, необхідні для застосування нового закону про ринок газу.

Переговори з кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього боргу Україна пообіцяла завершити до кінця вересня, тобто до періоду виплати $500 млн за євробондами. На сьогодні Україна намагається домовитися про списання 40% боргу, в той час як кредитори наразі погодилися списати лише 5%.

Проект держбюджету України, згідно з домовленістю з фондом, буде підготовлений з дефіцитом на рівні 3,75% ВВП.

Наступний перегляд програми планується провести у вересні, перед отриманням Україною третього траншу кредиту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати