14 квітня 2022, 13:43

Укрпатент відслідковує всі подані заявки на реєстрацію об’єктів права інтелектуальної власності з рф

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

За інформацією ресурсу Опендатабот, 3238 популярних торгових марок в Україні належать резидентам рф. Серед них — «Агуша», «Простоквашино», «Віферон» та «Єрмоліно»


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Смоленська драма була предвісником того, що відбувається сьогодні в Україні"

3238 торгових марок (ТМ), продукцію яких щодня купують українці, належить резидентам рф. Станом на початок вторгнення серед найбільш відомих — марки дитячого харчування («Агуша», «Засинайко», «Тьома»/«Тёма»), чаї («Лісма», Curtis, «Майский»), молочні продукти («Простоквашино», «Актуаль», «Веселий молочник», «Чудо)», косметика (Faberlic), ліки (Віферон, діоксидин, реабілар), пива («Балтика», «Жигулі») та навіть ЗМІ («АіФ», «РБК»).

Топ популярних в Україні ТМ, що належать резидентам рф

Продукти харчування

Простоквашино

АО «ДАНОН РОССІЯ»

Сurtis

ООО «МАЙ»

Єрмоліно

АО «Інвєст Альянс»

Веселий молочник

ООО «Вімм-Білль-Данн Продукти Пітанія»

Чудо

ООО «Вімм-Білль-Данн Продукти Пітанія»

Суши wok

Фурсов Олексій Васильович

Лісма

ЗАО Компанія «Май»

Евразия

Фурсов Алєксєй Васільєвіч

Балтика

ООО «Півоварєнная компанія «Балтіка»

Жигули

ООО «Стратєгія»

Дитячі продукти та товари

Тьома

АО «ДАНОН РОССІЯ»

Агуша

ООО «Вімм-Білль-Данн Продукти Пітанія»

Засинайко

ООО «Вімм-Білль-Данн Продукти Пітанія»

Некусайка

ООО «ЮПЄКО»

Фиксики

АО «АЕРОПЛАН»

 

Ліки

Віферон

ООО «Фєрон»

Діоксидин

ОАО «ВАЛЄНТА ФАРМАЦЕВТІКА»

Медіа

АіФ — Аргументи і факти

АО «Аргумєнти і факти»

РБК

ЗАО «РОСБІЗНЄСКОНСАЛТІНГ»

 

 

Інше

Раптор

ООО «ЮПЄКО»

Faberlic/Фаберлік

ОАО «ФАБЕРЛІК»

Чистая линия

Галант Павєл Владіміровіч

Gloria jeans

Мєльніков Владімір Владіміровіч

Винагорода за використання цих ТМ раніше перераховувалася в рф. У майбутньому існує варіант, що ці ТМ буде перереєстровано на нових власників не з рф задля того, аби уникнути санкцій та продовжити працювати на українському ринку.

«Від початку війни Укрпатент продовжує прийом та розгляд заявок на реєстрацію нових торгових марок та передання прав на вже існуючі. На зміну власника торгової марки потрібно близько 3 місяців. Отже, вже за 2 місяці ми побачимо в реєстрі перші спроби передати російські ТМ на європейських або азіатських власників», — зазначає розробник Опендатабот, патентний повірений Олексій Сердюк.

Опендатабот відслідковуватиме всі зміни, пов’язані з активами резидентів російської федерації. Вже зараз у боті можна побачити інформацію про українські компанії, власниками чи кінцевими бенефіціарами яких є громадяни рф чи рб.

Заявки на ТМ з рф під час воєнного стану: коментар Укрпатента

 У коментарі інформаційному ресурсу EconomyNowUa генеральний директор державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) Андрій Кудін повідомив, що з початку введення воєнного стану в Україні подано 15 заявок на реєстрацію торгових марок резидентами рф, 3 клопотання про продовження дії свідоцтв, власниками яких є особи з рф, 7 заяв про передачу прав на торгові марки російським власникам та близько 30 — про передачу прав на торгові марки російськими власниками резидентам та нерезидентам.

 Зазначається також, що з початку війни в Україні Укрпатент відслідковує всі подані заявки на реєстрацію об’єктів права інтелектуальної власності (торгові марки, винаходи, корисні моделі, промислові зразки тощо), клопотання про продовження строків дії та підтримання чинності таких об’єктів, а також передачу прав та ліцензійні договори, в яких містяться заявники або власники з рф, та блокує їх до вирішення питання на законодавчому рівні.

Джерела:

https://opendatabot.ua/analytics/rf-trademark

EconomyNowUa

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати