02 липня 2015, 12:54

Українські судді та американські експерти створюють Практичний посібник з питань інтелектуальної власності

Прес-служба Вищої ради юстиції

У Львові проходить робочий семінар з розробки Посібника для суддів з питань захисту інтелектуальної власності, повідомляє прес-служба ВРЮ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Семінар, що триватиме з 29 червня по 3 липня 2015 року, проходить за підтримки Програми розвитку комерційного права (CDLP), Міністерства торгівлі США, Вищого господарського суду України у координації із Посольством США в Україні та Федеральним судовим центром США. Участь у роботі семінару взяли члени редакційної комісії, до складу якої входять судді Вищого господарського суду України, зокрема і Голова Вищої ради юстиції, суддя Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк.

Про практичний досвід розгляду судових справ з питань інтелектуальної власності США, особливості процедури (підсудності та процесуальної правоздатності, збору та одержання доказів, використання думки експертів, видів клопотань, що можуть бути заявлені до початку судового розгляду та под.), механізми альтернативного вирішення спорів, етичні питання, що виникають у контексті розгляду спорів про право інтелектуальної власності, а також особливості застосування посібника у процесі здійснення правосуддя розповіла магістратський суддя окружного суду штату Мінесота (США) Бекі Р. Торсон. Про досвід написання текстів з питань права, побудови внутрішньої структури посібника йшлося у виступі юридичного редактора відділу інформаційних та редакційних послуг Федерального судового центру США Кріса Маркаріана.

Учасники редакційної комісії за участю іноземних експертів планують обговорити практичні приклади за матеріалами справ та обмінятися власним досвідом з розгляду спорів про право інтелектуальної власності.

Результатом роботи семінару стане розробка дорожньої карти для редакційної комісії з метою завершення роботи над посібником, що створюється для більш послідовного, ефективного і раціонального вирішення спорів з питань інтелектуальної власності в судовій системі України, що в свою чергу має посприяти створенню привабливого ділового й інвестиційного клімату в Україні.

Програма розвитку комерційного права (CDLP) створена 1992 року Офісом Генерального юридичного радника Міністерства торгівлі США, завдання якого – надавати технічну, навчальну та консультативну допомогу в сфері комерційного права державному та приватному сектору країн з перехідною економікою для підтримки цілей їхнього економічного розвитку.

Початкові кроки з розробки Посібника для суддів з питань захисту інтелектуальної власності були зроблені в ході співпраці CDLP, Національної школи суддів та Вищого господарського суду України у листопаді 2013 року за результатами участі українських суддів у Шостій міжнародній конференції з підготовки суддів у м. Вашингтоні та ознайомлення із досвідом написання за сприяння CDLPпершого посібника для суддів з питань інтелектуальної власності у Боснії та Герцеговині. Враховуючи досвід, набутий CDLP під час цієї роботи, у 2014 році було досягнуто згоди між CDLP, Вищим господарським судом України та Національною школою суддів України про співпрацю у створенні такого посібника в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати