13 жовтня 2020, 12:40

Українські підприємства зможуть складати фінзвітність у стандартизованому е-форматі iXBRL

Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Проект USAID "Трансформація фінансового сектору" офіційно передав Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку програмне забезпечення, завдяки якому 5-7 тисяч українських підприємств, що становлять суспільний інтерес, зможуть складати фінансову звітність у стандартизованому електронному форматі iXBRL відповідно до таксономії UA МСФЗ XBRL. НКЦПФР надає програмне забезпечення безоплатно.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У вересні 2020 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 2,3%".

Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

Як зазначається, XBRL (англійське скорочення від eXtensible Business Reporting Language – розширювальна мова ділової звітності) є світовим стандартом обміну бізнес-інформацією. Вперше Національна таксономія UA XBRL МСФЗ (міжнародних стандартів фінансової звітності) була розроблена у 2018 році Міністерством фінансів України.

Так, з 01 січня 2021 року підприємства, що становлять суспільний інтерес, зобов’язані одночасно подавати всім регуляторам фінансову звітність згідно з таксономією UA XBRL МСФЗ. Термін подання квартального звіту – 25 квітня 2021 року, а першого річного звіту – 30 квітня. Система фінансової звітності (СФЗ) була створена в 2019 році за підтримки Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору", який придбав та передав програмний комплекс НКЦПФР, яка здійснює операційне управління Центром збору фінансової звітності. Окрім НКЦПФР, системою користуються Національний банк України, Міністерство фінансів та Державна служба статистики України.

"Зовсім скоро на фінансовому ринку для компаній, що становлять суспільний інтерес, розпочнеться новий сучасний період подання фінансової звітності, що відбуватиметься із суттєво новими правилами, засобами та реаліями. Для цього ми забезпечимо наші компанії сучасними технічними рішеннями, які допоможуть підвищити якість процесу звітності. Регуляторам, у свою чергу, ця система полегшить обробку інформації, дозволить завчасно виявляти ризики та відповідно на них реагувати",- зазначив голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

"Розвиток фінансового ринку України тісно пов’язаний із забезпеченням його прозорості. Через нову систему електронної звітності НКЦПФР та Національний банк України зможуть краще здійснювати нагляд за ринком, підвищувати його прозорість та надавати інформацію інвесторам згідно з міжнародними стандартами", - наголосив Роберт Бонд, керівник Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Нагадаємо, СЕТАМ продає цех по виробництву лікеро-горілчаних виробів майже за 41 млн грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати