05 жовтня 2020, 17:04

Українка відстояла у польському суді своє право працювати медсестрою

Українка могла працювати медсестрою в Польщі, — рішення Воєводського адміністративного суду

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Незважаючи на брак медичного персоналу в Польщі, пише Rzeczpospolita, отримати право працювати в лікарні людям з-за східного кордону іноді буває занадто складно.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Громадянка України, яка звернулася до Окружної ради медсестер і акушерок (Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, ORPiP) із заявою про надання їй права працювати медсестрою, доклала до заяви диплом бакалавра медсестри, виданий Державним вищим професійним училищем.

Читайте також: "Цифровізація відсталих європейських галузей: коментар аудиторів ЄС"

У Польщі понад 30 державних і недержавних професійних університетів, у яких навчаються майже 55 тис. студентів. Однак ORPiP, а потім і Вища рада медсестер і акушерок відмовилися надати їй право працювати медсестрою. На їхню думку, заявник не відповідає основній умові — не має диплома медсестри. Таким не визнано ні диплом, виданий в Україні, ні свідоцтво про проходження т. зв. проміжного навчання в приватному університеті в Польщі.

Проміжні навчання призначені тільки для медсестер, які отримали диплом в одній з медичних шкіл, що діють у Польщі в попередній системі освіти. Згідно з директивою ЄС, навчання медсестер має тривати не менше 3 років або 4600 годин. Доданий диплом бакалавра медсестер документує проміжне навчання всього за 3 семестри. Отже, його не можна розглядати як свідчення про освіту медсестри першого циклу.

У своїй скарзі до воєводського адміністративного суду у Варшаві заявниця вказала, що приватний університет, в якому вона отримала ступінь бакалавра, був акредитований міністром охорони здоров'я, і це підтвердило, що він відповідає всім вимогам закону для навчання медсестер.

Це підтвердив суд, який визнав скаргу обґрунтованою і скасував оспорювані рішення. Він підкреслив, що оскільки Державний університет прикладних наук з 1993 р. має статус недержавного вищого навчального закладу і має право навчати, зокрема, медсестер першого циклу, диплом про закінчення навчання та отримання професійного звання бакалавра медсестер є свідченням про закінчення школи медсестер. Відповідно до положень Закону про професію медсестри, право працювати медсестрою надається особі, яка має диплом школи медсестер у Польщі. Навіть якщо виш неправильно кваліфікує кандидата і допускає його до навчання, органи професійного самоврядування не можуть відмовити у визнанні сертифіката, виданого університетом.

Реєстраційний номер справи VII SA/Wa 420/20.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати