22 червня 2022, 11:12

Українці зможуть обміняти готівкову гривню на євро в італійських банках

Пресслужба НБУ

З 21 червня українці, які через війну вимушено залишили Україну та перебувають в Італії, зможуть обміняти готівкову гривню на євро. Відповідну угоду Національний банк України та Банк Італії уклали 6 червня (далі – Угода).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У травні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 18%"

Отже, громадяни України, у тому числі неповнолітні, які отримали дозвіл на тимчасове перебування в Італії або яким надано міжнародний захист, зможуть обміняти готівкову гривню на євро у філіях італійського центробанку на території Італії або в установах комерційних банків. Відповідний перелік, що налічує понад 400 відділень банків-партнерів по всій країні, доступний та за потреби оновлюватиметься на офіційному вебсайті Банку Італії. У випадку переміщених неповнолітніх осіб без супроводу такі обмінні операції мають здійснюватися їх законним опікуном.

Угода передбачає обмін готівкової гривні в межах установленого ліміту до 10 тисяч гривень на одну особу. До обміну прийматимуть банкноти номіналом від 100 до 1000 гривень (банкноти нижчих номіналів та монети для обміну не прийматимуться). Також обміну не підлягатимуть значно зношені банкноти та банкноти з дефектами.

Обмін здійснюватиметься із застосуванням фіксованого обмінного курсу гривні до євро, який визначатиме НБУ. Інформація про встановлений курс оновлюватиметься  щоп’ятниці та публікуватиметься на офіційному вебсайті Банку Італії. Операції обміну готівкової гривні не передбачають відкриття рахунку чи сплати будь-яких платежів.

Нагадаємо, що з початку війни Національним банком України вже укладено угоди щодо обміну готівкової гривні з Національним банком ПольщіФедеральним банком і Міністерством фінансів НімеччиниНаціональним банком БельгіїБанком Швеції та Центральний банком Нідерландів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати