16 березня 2022, 17:45

Україна здобула першу перемогу у справі проти росії в Міжнародному суді ООН

Міжнародний суд ООН зобов'язав Росію зупинити вторгнення в Україну. Проти були лише суддя з Росії та Китаю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Міжнародний Суд ООН у спорі щодо тлумачення Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього зазначив:

1) prima facie є юрисдикція, Росії відмовлено у закритті справи, справа буде розглянута по суті;

2) збройний напад не може прикриватися звинуваченнями жертви агресії у геноциді;

3) Суд не має жодних доказів на підтвердження тверджень Росії про геноцид на території України;

4) Питання є терміновим і подальші військові операції можуть завдати подальші непоправні трагічні наслідки для цивільного населення, оскільки так звана "спеціальна військова операція" Росії принесла вже величезну кількість жертв серед цивільного населення та цивільних об'єктів; Суд цитує резолюцію ГА ООН із засудженням російської агресії в Україні;

5) Суд наказує Росії виконати такі тимчасові заходи:

- негайно зупинити військові операції, початі 24.02.2022 на території України (13 суддів "за", 2 - "проти" - російський і китайський судді);

- забезпечити, щоб будь-які військові чи будь-які інші організації чи особи, які перебувають під російським контролем, не продовжують військові операції (13 суддів "за", 2 - "проти" - російський та китайський судді).

6) Суд одноголосно наказує обом сторонам утриматися від дій, що погіршують ситуацію.

Про це написав на своїій сторінці у Facebook Перший віце-президент Української асоціації міжнародного права Микола Гнатовський.

гнатовський

Продовження Росією військових дій після ухвалення цього рішення є прямим порушенням міжнародного права і є злочином. З точки зору міжнародного права, будь-які посилання на «спецоперацію» втрачають свою юридичну значимість.

Водночас Суд відхилив клопотання України, яким пропонувалось зобов’язати Росію звітувати про виконання тимчасових заходів.

photo5300844758823975504

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати