04 лютого 2023, 13:08

Україна виконала 72% зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС

Служба Віце-прем'єр-міністра України

Україна виконала вже понад 70% зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зв'язок з ЄС без переплат за роумінг та 5G: продовжено дію договору"

Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час 24-го Саміту Україна-ЄС, який відбувся у Києві 3 лютого.

Віце-прем’єр-міністр звернула увагу на обсяг роботи, виконаний усіма гілками української влади після отримання державою статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

«В умовах повномасштабної війни російської федерації проти України ми продовжували процес адаптації українського законодавства до європейського. Маємо зростання прогресу з імплементації Угоди про асоціацію на рівні 9% порівняно з показником 2021 року», – повідомила Ольга Стефанішина.

За її словами, лідером із виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію стала сфера інтелектуальної власності. Прогрес у цій сфері зріс на 33%. Значного прогресу також досягнуто у сфері енергетики, довкілля, сільського господарства, санітарних та фітосанітарних заходів, а також митних питань.

Загалом за період виконання Угоди, Україна досягла прогресу на рівні 90% у семи сферах. Це: юстиція, свобода, безпека, політичний діалог, національна безпека та оборона, статистика, державні закупівлі.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що на основі звіту, наданого Європейською Комісією, Україна проведе селф-скринінг стану імплементації українського законодавства до європейського. Далі буде розроблено Національну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

У підсумковій заяві за результатами Саміту зазначено, що «ЄС надасть технічні підтримку Уряду у цьому процесі».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати