19 травня 2022, 16:10

Україна приєдналася до Європейської міграційної мережі у статусі спостерігача

Пресслужба МВС

МВС України отримало лист Європейського комісара Ілви Йоханссон, який погодив участь України у статусі спостерігача в Європейській міграційній мережі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент підписав указ про створення національного бренду UNITED 24"

Про це повідомила заступниця міністра Мері Акопян під час міжнародної конференції «Солідарність ЄС з Україною: захист людей, які тікають від війни».

Заступниця міністра пояснила, що співпрацюючи з Європейською міграційною мережею, МВС України отримало можливість ефективніше управляти міграційними потоками. 

Вона також розповіла іноземним колегам про кроки, які Міністерство внутрішніх справ України зробило на національному рівні для протидії торгівлі людьми в період війни росії проти України:

- у Департаменті міграційної поліції із залученням регіональних підрозділів створено ситуаційний центр, який працює цілодобово.

- створено Координаційний штаб із захисту прав дітей в умовах воєнного стану, до складу якого входить Міграційна поліція, Мінсоцполітики, Генеральна прокуратура.

- у месенджері Telegram створено чат-бот «Бережись», за допомогою якого громадяни можуть дізнаватися про ризики торгівлі людьми, правила безпечного працевлаштування, контакти установ, що надають допомогу в Україні та за кордоном, форми торгівлі людьми та норми законодавства.

- спільно з Кіберполіцією та операторами мобільного зв’язку організовано SMS-розсилку громадянам, які виїжджають за кордон з контактами екстренних служб, офісів МОМ та дипломатичних представництв України.

Довідково: Європейська міграційна мережа – це мережа організацій, що займаються питаннями міграції в державах-членах ЄС та Норвегії. Основна мета Європейської міграційної мережі (EMN) – збирати, обмінюватися та аналізувати дані та інформацію про надання притулку та міграцію. Готує щорічні звіти, дослідження на різні теми, реагує на запити держав-членів EMN, організовує конференції та участь в інших заходах у рамках погодженої програми роботи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати