21 червня 2022, 17:39

Україна отримала статус партнера-учасника ініціативи Тримор'я

Вебсайт TVN 24

Країни-учасниці Ініціативи трьох морів, відомої як Тримор’я, створили новий формат партнерства і надали Україні статус партнера-учасника.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції"

Про це оголосив Президент Польщі Анджей Дуда під час саміту країн Тримор’я, повідомляє вебсайт TVN 24.

На відміну від стратегічного партнерства, яке пов’язує країни Тримор’я із США, Британією чи Європейською комісією, нова форма партнерства адресована потенційним країнам-членам ЄС.

"Ми вирішили створити особливий, новий тип партнерства з Ініціативою трьох морів – окрім стратегічного партнерства – партнерство через участь. Це новий тип партнерства, який призначений не лише для України. Ми сьогодні дали його Україні, але ми виходимо з того, що таке ж партнерство можуть розділити й ті країни, які розташовані в Центральній Європі і не є членами Євросоюзу, але прагнуть до нього приєднатися", - зазначив Дуда.

Президент Польщі підкреслив, що всі країни Трьох морів виступають за надання Україні офіційного статусу кандидата в ЄС. 

"Я сподіваюся, що рішення з цього приводу буде ухвалено Європейською радою цього тижня – наприкінці тижня, тому що тоді буде засідання цієї ради", – сказав Президент Польщі.

Україна неодноразово виявляла бажання приєднатися до Тримор’я.

Анджей Дуда зазначив, що в нинішніх, складних обставинах добре видно, наскільки важливо було розпочати співпрацю між країнами Трьох морів. Він наголосив, що йдеться про створення економічних та комунікаційних зв’язків, а передусім про розбудову сфер безпеки в цій частині Європи.

Довідково. Ініціативу трьох морів заснували у 2016 році Дуда та його тодішня хорватська колега Колінда Грабар-Кітарович як платформу економічного співробітництва між центральноєвропейськими країнами ЄС. Вона налічує дванадцять держав Європейського Союзу, що пролягають вздовж осі північ-південь від Балтійського моря до Адріатичного та Чорного морів, звідси й назва.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати