24 березня 2022, 10:37

Україна отримає оперативний доступ до супутникових зображень своєї території

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на угоду, що була укладена між компаніями Satellogic Inc. та Halifax International Security Forum (HFX) з метою забезпечити Україні прямий доступ до флоту відповідних супутників, що працюють над територією країни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Наша країна матиме прямий оперативний доступ до деталізованих зображень своєї території, що отримуються за допомогою супутників з високою роздільною здатністю та слугуватимуть для удосконалення розвідки, масштабованого моніторингу військових переміщень та контролю за коридорами безпеки.

 Зазначається, що рішення було ухвалене у відповідь на прохання Міністерства оборони України щодо доступу до відповідної послуги. Компанія Satellogic підготувала договір на своє обслуговування за значно зниженою ціною та з прискореними строками активації. А компанія HFX зголосилася зібрати кошти для закупівлі цієї послуги від імені України. Загалом HFX береться оплатити $10 млн через свій Фонд перемоги України. «Ми вирішили допомогти Україні якнайкраще, надавши передові можливості критичної аналітики, які дозволять більш своєчасно приймати обґрунтовані стратегічні рішення», — сказав президент HFX Пітер Ван Прааг.

Нині Україна отримує супутникові знімки від дружніх урядів і приватних компаній, але деталізація цих знімків не дозволяє використовувати їх у повній мірі для виконання завдань. Та відтепер ми отримуватимемо знімки та відео з високою роздільною здатністю, зроблені з низької надземної орбіти, що різко розширить доступ до інформації.

Доступ до своєчасних супутникових знімків з високою роздільною здатністю надасть уряду України корисну інформацію для мобілізації ресурсів та евакуації цивільних осіб. Величезний масштаб вторгнення вимагає вигідної позиції в космосі; DSC дозволить Україні захоплювати до 8 областей інтересів щодо свого вибору кожен день, щоб відслідковувати та реагувати на мінливі наземні умови на її суверенній території та кордонах.

«Служба виділеного супутникового угруповання призначена для демократизації доступу до космосу, забезпечуючи автономію геопросторової розвідки для підвищення національної безпеки. Це гнучка та доступна модель «супутник як послуга», яка забезпечує модернізовані можливості без дорогих інвестицій у інфраструктуру, запуски та експлуатацію, — заявив генеральний директор та співзасновник Satellogic Еміліано Каргіман. — DSC надасть уряду України докладну, своєчасну та масштабовану картину країни та мінливих умов, яку зараз можна використовувати для захисту своїх громадян, а пізніше — для зусиль з реконструкції та відновлення».

 Компанія Satellogic була заснована у 2010 р. та є першою вертикально інтегрованою геопросторовою компанією, яка забезпечує масштабоване, повністю автоматизоване спостереження за Землею, щоб сприяти розв'язанню нагальних світових проблем, включаючи зміну клімату, енергетику, постачання та продовольчу безпеку. Satellogic Inc. є лідером у цій сфері. Маючи більш ніж 10-річний досвід роботи в космосі, Satellogic довела ефективність своєї технології, великий досвід доставки супутників на орбіту та надання точних даних клієнтам за оптимальною ціною.

Halifax International Security Forum (HFX) — незалежна, неприбуткова організація зі штаб-квартирою у Вашингтоні, яка об’єднує міжнародних урядових і військових чиновників, наукових експертів, представників бізнесу та займається проблемами глобальної безпеки.

Джерело:

Satellogic and HFX Collaborate to Equip Ukraine with Satellite Tasking Capabilities.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати