17 квітня 2015, 15:03

Україна і ЄС створили Платформу громадянського суспільства

Радіо Свобода

Україна і ЄС створили Платформу громадянського суспільства. Це останній з трьох органів, які за вимогами ЄС мають бути створені для втілення Угоди про асоціацію. У Києві відбулися перші установчі збори новоствореного органу. До Платформи увійшли 15 представників від України і ЄС, повідомляє Радіо Свобода.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На установчих зборах також обрали двох співголів: від сторони ЄС – член Європейського економічного та соціального комітету Анджей Адамчик, з українського боку – науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко.

Платформа громадянського суспільства стала останнім органом двосторонньої співпраці у втіленні асоціації Україна-ЄС, розповідає заступник голови департаменту європейської інтеграції Міністерства закордонних справ України Володимир Бачинський. Адже реалізацією Угоди про асоціацію повинні займатися три спільні органи, два з яких (Рада асоціації та Парламентський комітет асоціації) вже діяли.

 «Створенням платформи ми фактично завершуємо процес утворення двосторонніх органів асоціації Україна-ЄС. Поряд з Радою асоціації, Комітетом асоціації та парламентським комітетом асоціації Платформа має стати тим важливим органом, що допомагатиме здійснювати імплементацію Угоди про Асоціацію. Відтепер Україна фактично матиме ще один офіційний майданчик для діалогу з Європейським союзом», – говорить Бачинський.

Створення Платформи є важливим для українського суспільства, адже саме цей орган дозволить налагодити діалог влади з громадянами, переконаний голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський. Така співпраця повинна допомогти при розробці та здійсненні реформ, вважає він.

«Перед Україною наразі стоїть багато викликів, ви їх приймаєте, але в іншому, у всіх реформах у різних планах – адміністративному, економічному тощо, у їх реалізації ви потребуєте діалогу із суспільством, тому що діалог – це найкращий інструмент, щоб залучитися підтримкою суспільства, досягнути суспільного консенсусу стосовно реформ», – каже Томбінський.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати