07 червня 2023, 14:50

Україна долучилась до програми "Механізм "Сполучення Європи": що відомо

Пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України

Україна долучилась до європейської програми "Механізм "Сполучення Європи". Відповідну Угоду між Україною та ЄС про участь України у цій програмі підписали 6 червня у Львові віцепрем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Єврокомісар із питань транспорту Адіна Велян.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ВРУ створили робочу групу по доопрацюванню законопроєкту про реконструкцію застарілого житлового фонду".

 "Як ми збираємось використовувати цю можливість? Перш за все, акцент на розвитку експортної логістики на наших західних кордонах. Йдеться про збільшення пропускної здатності автомобільних та залізничних пунктів пропуску. Уже обговорюємо з європейськими партнерами реалізацію шести перших проєктних пропозицій. Подали заяви, уже в червні очікуємо результатів відбору. Паралельно розпочали роботу над підготовкою проєктних пропозицій на наступний рік. Дякую пані Адіні Велян та, загалом, нашим партнерам з ЄС за співпрацю та реальні практичні кроки з інтеграції України в європейський транспортний простір", – заявив Олександр Кубраков.

Як зазначається, Угода відкриває можливість залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку високопродуктивних, стійких і ефективно взаємопов’язаних транс’європейських мереж у сферах транспорту, енергетики та цифрових послуг. Загальний бюджет програми до 2027 року складає близько 21 млрд євро.

 

Фінансування проєктів поданих на CEF передбачає, що половину вартості компенсує країна-заявниця коштом власних джерел чи міжнародних фінансових організацій, а 50% фінансування забезпечується в межах програми.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати