15 лютого 2019, 19:45

Укладення угод про розподіл нафтогазової продукції: до чого готуватися?

05.01.2019 р. набуло чинності рішення КМУ, відповідно до якого буде проведено 12 конкурсів на укладення угод про розподіл продукції (далі - УРП) щодо нафтогазового видобутку. Так, Міжвідомча комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції впродовж двох місяців (з 18.12.2018 р.) має розробити і затвердити конкурсну документацію та опублікувати оголошення про проведення конкурсів. Після цього в учасників конкурсу є три місяці для підготовки тендерних пропозицій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


8T5A9922

До чого потрібно готуватися? На основі чого будуть обирати переможця? Наскільки це зацікавить міжнародних інвесторів? Ці та інші питання обговорювали експерти сьогодні, 15.02.2019 р., під час «Ukraine 2019 Licensing Rounds: A Big Attraction for Oil & Gas Investors». Захід було організовано спільно з Асоціацією міжнародних нафтових переговорників, Redcliffe Partners та Ernst & Young.

Читайте також: «Україна оголосить 12 конкурсів на укладення угод про розподіл нафтогазової продукції».

Так, Олег Кирилюк, в.о. Голови Державної служби геології та надр України, розповів про те, що вже було зроблено і що ще потрібно очікувати в цьому напрямку. «Це , наприклад, внесені зміни до законодавства, яке спростило доступ як до надр, так і до користування надрами. Однією з основних задач було знайти певну кількість ділянок, які можна було б виставити як на аукціони, так і по угоді про розподіл продукції. Таке завдання поставив Уряд, і Держнадрами було виділено близько 17-и ділянок, які можна було б виставити на аукціон по системі ProZorro і близько 12-и ділянок, які можна було б виставити по УРП. Ділянки обиралися разом з потенційними інвесторами, тому для першого туру їх було обрано лише 12. Проте, дивлячись на те, як будуть проходити конкурси по УРП, ми будемо далі розглядати виділення ділянок із більшими чи меншими площами - в залежності від того, як буде складатися ситуація», - зазначив він.

8T5A9934

Разом з цим Чарльз Вальцещіні, засновник TechNefteGaz Consulting, розповів про те, які чинники впливають на зацікавленість міжнародних інвесторів:

  • якість активів;
  • використання новітніх технологій, які дають можливість, щоб ці активи були предметом пропозиції;
  • ризиковість, з огляду на ситуацію в країні.

Наприкінці заходу Дмитро Федорук, партнер та керівник практики енергетики Redcliffe Partners, висловив свої сподівання, що подібні зрушення допоможуть зацікавити і завести нових іноземних інвесторів в країну.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати