07 лютого 2022, 11:51

Удосконалено адмінпослуги ДМС: працює «єдине вікно» та спрощена процедура для переселенців

Пресслужба МВС

В Україні спростили процедуру надання адміністративних послуг внутрішньо переміщеним особам, незалежно від їхнього місця проживання, та вдосконалили процедуру оформлення ID-картки по досягненню 14-річчя. Відповідні зміни були прийняті Урядом за активної участі Державної міграційної служби України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Порушників правил перебування в Україні знову штрафуватимуть"

Про це повідомляє пресслужба МВС.

Презентуючи публічний звіт про результати діяльності Державної міграційної служби України у 2021 році, Голова ДМС Наталія Науменко розповіла про низку новел у законодавстві.

«Державною міграційною службою було ініційовано внесення змін до постанови Кабінету Міністрів № 302, якою затверджено порядок оформлення паспорта громадянина України. Ці зміни надають можливість подати документи та отримати паспорт у будь-якому місті – не за місцем реєстрації, а за місцем звернення», – наголосила очільниця ДМС.

За її словами, ці зміни покликані полегшити життя осіб, які приїжджають на контрольовані території України з тимчасово окупованих територій, або тих, що отримали статус внутрішньо переміщених осіб. Слід зазначити, що для оформлення паспорта такі особи можуть звернутися як до будь-якого територіального органу підрозділу Державної міграційної служби, так і до найближчого відділення Держпідприємства «Документ» чи Центру надання адміністративних послуг.

Ще одна нормотворча новація, яка вже отримала схвальні відгуки громадськості, стосується оформлення ID-картки по досягненню 14-річчя. Відтепер чотирнадцятирічні українці одночасно з ID-карткою можуть отримати картку платника податків, не відвідуючи окремо Державну податкову службу.

«Це означає, що вже фактично існує «єдине вікно»: не потрібно ходити різними інстанціями для отримання різних адміністративних послуг. Їх можна швидко та комфортно отримати в одному місці», – підкреслила Наталія Науменко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати