08 листопада 2022, 15:07

UAnimals створила петицію про притягнення до відповідальності рф за екологічні злочини

Пресслужба ВРУ

Громадська організація UAnimals запустила петицію, в якій закликає до притягнення відповідальності рф за екологічні злочини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Міндовкілля: Від початку війни вже зафіксовано понад 2 200 злочинів проти довкілля"

Організація закликає європейські парламенти сприяти припиненню злочинів екологічного характеру, засудити дії рф та запровадити додаткові санкції проти країни терориста. А також – посприяти відновленню навколишнього середовища України в повоєнний час. В тому числі – за рахунок репарацій.

"росія влаштувала воєнний екоцид та своїми діями спричинила масове знищення тваринного та рослинного світу, отруєння атмосфери та водних ресурсів",- йдеться у петиції.

Автори звернення зазначають, що за вісім місяців війни, як засвідчують дані Державної екологічної інспекції України, агресивні дії ЗС рф призвели до того, що:

  • 182 880 м2 ґрунту забруднено шкідливими речовинами;
  • 2 365 129 м2 землі завалені залишками знищених предметів та боєприпасів;
  • 680 618 тонн нафтопродуктів згоріло за час обстрілів, що призвело до значного забруднення повітря;
  • 23 286 га лісу було спалено ракетами чи снарядами – на відновлення частини лісових площ знадобиться щонайменше 10 років.
  • 7 155 689 м2 об’єктів знищено, зокрема й критичної інфраструктури, що також завдало значних збитків навколишньому середовищу України.   

Наразі 20% природоохоронних територій України уражені війною. Росіяни окупували 8 заповідників і дванадцять національних природних парків. Практично 80% території національного парку “Святі гори” знищено. В окупованій “Асканії Новій” спостерігається гуманітарна криза. За оцінками українських екологів, може йтися про знищення сотень тисяч або ж навіть мільйонів диких тварин. Водночас через вторгнення Росії загинули понад 6 мільйонів свійських тварин.

У квітні українські науковці виявили понад 1000 км2 шару нафти та нафтопродуктів на поверхні Чорного моря, що з’явилися внаслідок діяльності російської авіації та воєнних суден. Подібні екологічні злочини, постійна робота сонарів підводних та надводних російських човнів, пересування кораблів Чорноморського флоту рф, особливо тих, які використовують гідролокатори, призвели до значного скорочення популяції морських ссавців. Загинули щонайменше 50 тис. чорноморських дельфінів, причому не лише поблизу українських берегів Одещини, а й біля узбережжя Румунії, Болгарії та Туреччини.

UAnimals наголошує на тому, що росія, завжаючи колосальної шкоди екосистемі суверенної держави, порушує базові чотири Женевські Конвенції від 1949 року та три Додаткових протоколи до них, які регулюють поведінку сторін під час воєнного конфлікту. росія (як підписант) порушує також Конвенцію ООН про заборону військового чи будь-якого іншого ворожого впливу на природнє середовище (ENMOD).

"Захоплення ЗС росії Запорізької АЕС, накопичення там важкого озброєння, удари з будівель критичного об’єкта, а також закриті ремонтні роботи, до яких не залучені українські співробітники – атомники та представники МАГАТЕ, створює потенційну радіоактивну загрозу не лише для України, а й для усієї Європи. За оцінками українських екологів, у разі вибуху площа потенційної зони відчуження складе до 30 тис. км2",- наголошує громадська організація.

Підписати петицію можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати