11 серпня 2020, 17:57

У ВРУ зареєстровано проект постанови про невизнання результатів виборів у Білорусі

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови про невизнання українським парламентом легітимними виборів президента Республіки Білорусь.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це у своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

"Зареєстрував у ВР постанову про невизнання президентських виборів у Республіці Білорусь", - написав Гончаренко.

Документом пропонується ухвалити заяву Верховної Ради про невизнання легітимності виборів президента Білорусі.

Депутат оприлюднив фото, яке свідчить про реєстрацію проекту постанови у ВРУ.

гончаренко законопрокт

Коментар

Gorodyskyj1-330x330 Іван Городиський, партнер ЮФ "Дексіс Партнерс", директор-засновник Школи права УКУ (2014-2020)

Що це означає в контексті міжнародного права? Які наслідки несе подібна постанова?

По перше, жодна гілка влади чи посадова особа в Україні не має повноважень щодо "невизнання виборів". Конституція передбачає лише право Президента своїми Указами здійснювати визнання інших держав. У міжнародному праві теж відсутні відповідні інститути.

В Україні заяви про невизнання виборів, здебільшого невизнаних та тимчасово окупованих територіях, робить Міністерство закордонних справ. У випадку Верховної Ради викликає питання обрана форма проекту цього рішення - постанова, - тоді як раніше такого роду політичні декларації оформлялися у вигляді "заяв", наприклад, щодо невизнання легітимності так званих "місцевих виборів" на тимчасово окупованих територіях України від 11 вересня 2019 р.

Проте у будь-якому випадку юридичних наслідків це рішення не матиме, оскільки його прийняття не належить до конституційних повноважень Верховної Ради, а механізми його практичної реалізації відсутні.

Тому такого роду заяви носять політичний характер і її вплив на міждержавні відносини залежить від рішень обох держав про формальні кроки (наприклад, відкликання послів, ноти протесту тощо) та згортання міждержавного співробітництва.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати