02 листопада 2022, 12:10

У Високому суді Лондона розпочався процес проти групи Вагнера та її засновника Євгена Пригожина

Адвокати українських потерпілих незаконної російської війни оголосили у вівторок, 1 листопада 2022 р., про початок цивільного процесу у Високому суді Лондона проти російської приватної військової компанії Wagner Group (WG) та її засновника Євгена Пригожина, також відомого як «кухар путіна».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "580 млн грн для ЗСУ: АРМА продало арештоване майно рф та рб"

Про це повідомляє вебсайт Еuractiv.

Процес супроводжуватиме комунікаційна фірма Highgate та адвокати потерпілих McCue Jury & Partners LLP. Вони представляють свою діяльність як частину широкої кампанії захисту прав громадянського суспільства, яку проводить міжнародна група юристів, слідчих та активістів. Представники українських потерпілих оголосили, що подальші подібні процеси незабаром розпочнуться у Великій Британії та США.

Раніше адвокати потерпілих надавали свідчення під час розслідування Парламентського комітету закордонних справ Великої Британії «Група Вагнера та інші довірені приватні військові компанії». Старший партнер Джейсон МакК’ю заявив комітету, що Пригожин нібито брав участь у «кампанії тероризму», яка включала вбивства, зґвалтування, напади на інфраструктуру та встановлення вибухівки навколо ядерних об’єктів з метою «поширити терор і хаос в Україні».

Поданню позову українських потерпілих до Високого суду Великої Британії передувало направлення офіційного листа Пригожину та на адресу WG. У Highgate повідомили, що Пригожину надіслали електронний лист із вкладенням, а копію надіслали на його адресу в росії відповідно до законодавства Великої Британії.

Раніше Європейський Союз ввів санкції проти Групи Вагнера, звинувативши її в таємних операціях від імені кремля. Бійців групи Вагнера також звинувачують правозахисні групи та український уряд у скоєнні воєнних злочинів у Сирії та на сході України з 2014 року.

Судовий позов проти групи Вагнера дозволить українським громадянам в подальшому подати судові позови про компенсацію проти домінуючих гравців у «військовій машині путіна», щоб зірвати її зусилля та отримати відшкодування за звірства, скоєні в Україні.

Пригожин, WG, Путін та відомі особи, пов’язані з його військовою машиною, звинувачуються у навмисному завданні шкоди та страждань позивачам, а також у змові та використанні протизаконних засобів з метою ведення незаконної війни за допомогою тероризму.

Незважаючи на те, що позов подається невеликою кількістю осіб, він символічно представляє інтереси всіх громадян України, які зазнали втрат внаслідок війни, включно з понад сотнею тисяч українців, які евакуювалися до Великої Британії. Автори ініціативи очікують, що найближчими тижнями кількість відповідних заявників значно зросте. Щоб підтримати процес, заявники запустили краудфандингову сторінку. Задонатити можна за посиланням. Кампанія має намір незабаром розпочати аналогічну дію в судах США. 

Серед організацій, які підтримують ініціативу, є медіа-розслідувач Bellingcat і незалежна група дослідників, розслідувачів і громадських журналістів, які спеціалізуються на перевірці фактів з відкритих джерел. Еліот Хіггінс, засновник Bellingcat, зазначив, що цей процес стане першим кроком до притягнення до відповідальності групи Вагнера, представленого Пригожиним.

Довідково. Група Вагнера — російська воєнізована організація, яку також називають де-факто приватною армією президента росії володимира путіна. Компанія працює поза межами закону, оскільки технічно такі організації є незаконними в росії. Тривалий час засновник компанії був невідомий, але підозрювали Пригожина. Остаточно він підтвердив це у вересні 2022 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати