18 листопада 2021, 19:09

У Великобританії розглядають законопроєкт про позбавлення громадянства без попередження

До британського законопроєкту про громадянство та кордони додали положення про те, що особи можуть бути позбавлені британського громадянства без попередження. П. 9 «Повідомлення про рішення про позбавлення особи громадянства» законопроєкту звільняє уряд від необхідності такого повідомлення, якщо це неможливо зробити в інтересах національної безпеки, дипломатичних або інших відносин, що становлять суспільний інтерес.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Австралійський «податок на туристів»: британка виграла справу про дискримінацію"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Критики стверджують, що позбавлення громадянства вже є спірною темою, а скасування вимоги щодо повідомлення зробить повноваження Міністра внутрішніх справ ще більш радикальними. Френсіс Веббер, віцеголова Інституту расових відносин, зазначила: «Ця поправка означає, що деякі громадяни, незважаючи на те, що вони народилися і виросли у Великобританії та не мають іншого дому, залишаться мігрантами в цій країні. Їхнє громадянство, а отже, і всі їхні права є нестійкими та випадковими. Це можна побачити на попередніх випадках позбавлення громадянства у британців з подвійним громадянством (які в основному є представниками етнічних меншин). Як правило, це реалізовується, поки такі громадяни перебувають за кордоном, та застосовується переважно проти британських мусульман. Безперечно, це порушує міжнародні зобов’язання щодо прав людини та основні норми справедливості».

Повноваження Міністерства внутрішніх справ позбавляти британців громадянства були введені після вибухів у Лондоні 2005 р., але їх використання збільшилося під час перебування на посаді Міністра внутрішніх справ Терези Мей з 2010 р., а у 2014 р. вони були розширені. Вимога щодо повідомлення про позбавлення громадянства вже була послаблена у 2018 р., що дозволило Міністерству внутрішніх справ «вручати» повідомлення, помістивши його копію до справи особи, але лише у випадках, коли їхнє місцеперебування було невідомим. Нове положення взагалі усуне потребу в повідомленні за низки обставин. Його також можна буде застосувати ретроспективно, що викликає питання щодо можливості його оскаржити.

Майя Фоа, директор Reprieve, зазначила: «Цей пункт надасть Міністру внутрішніх справ Пріті Патель безпрецедентні повноваження таємно позбавляти вас громадянства, навіть не повідомляючи та фактично відмовляючи вам в апеляції. За цього режиму особа, звинувачена у перевищенні швидкості, отримує більше прав, ніж ті, хто ризикує бути позбавленим свого британського громадянства. Це ще раз показує, як мало ця влада поважає верховенство права».

Інші запропоновані в законопроєкті зміни теж вже викликали критику. Зокрема, це стосується заборони отримувати претензії від усіх, хто прибуває до Великобританії незаконним шляхом, навіть незважаючи на тих, хто прагне врятувати своє життя, а також отримати від співробітників прикордонних сил імунітет від судового переслідування.

Міністерство внутрішніх справ заявило: «Британське громадянство – це привілей, а не право. Позбавлення громадянства на сприятливих підставах справедливо буде стосуватися тих, хто становить загрозу для Сполученого Королівства або чия поведінка передбачає дуже велику шкоду. Законопроєкт про громадянство та кордони внесе зміни до закону, щоб можна було позбавити громадянства тоді, коли неможливо про це повідомити (наприклад, якщо немає способу зв’язатися з особою)».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати