23 серпня 2019, 16:49

У структурі Департаменту стратегічних розслідувань та підрозділів кіберполіції анонсували зміни

Прес-служба Нацполіції

Структурні зміни торкнуться Департаменту стратегічних розслідувань та підрозділів кіберполіції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відомий перелік Комітетів Верховної Ради України IX скликання".

Про це повідомив Голова Нацполіції Сергій Князєвзазначає прес-служба Нацполіції.

За його словами, наразі робота відомства у протидії організованій злочинності є найпродуктивнішою за останні вісім років. Кількість викритих організованих груп лише в порівнянні з ефективним минулим роком збільшилася зі 179-ти до 208-ми. "Але попри суттєве посилення в цьому напрямку ми відзначаємо трансформацію організованої злочинності. Йдеться про випадки поєднання криміналітету з бізнес-середовищем, представниками влади та політками, налагодження між структурами міжнародних стійких зав’язків. Це організована злочинність з владними повноваженнями. Відтак ми повинні забезпечити подальшу наступальність протидії оргзлочинності, насамперед, шляхом визначення нового вектору розвитку Департаменту стратегічних розслідувань", - повідомив Сергій Князєв.

Так, реалізація відповідного завдання пропонується шляхом надання Департаментові стратегічних розслідувань статусу міжрегіонального підрозділу з вертикальним принципом підпорядкування. "Запропоновані зміни дозволять сформувати єдину для всієї Нацполіції політику протидії організованій злочинності, а також налагодити ефективну протидію її проявам як на регіональному, так і на загальнонаціональному  рівні. До того ж упровадження таких змін мінімізує вплив на службову діяльність поліції місцевими чиновниками, бізнесом та криміналітетом", - зазначив Сергій Князєв.

Водночас Голова Нацполіції зазначив, що у зв’язку з діджіталізацією усіх аспектів життя суспільства, а також відповідно до потреб забезпечення кібербезпеки і протидії кіберзлочинності, відомством заплановані зміни й у структурі Департаменту кіберполіції. Зокрема, вже прийнято рішення про необхідність структурного збільшення та якісного удосконалення підрозділів кіберполіції.

"На заміну восьми міжрегіональним управлінням, які були укомплектовані виключно оперативним складом та орієнтовані на протидію кіберзлочинам, ми пропонуємо створити управління кіберполіції у кожній області. Вони матимуть у своїх структурах технічні підрозділи, підрозділи підтримки, а також підрозділи протидії кіберзлочинам", - повідомив Сергій Князєв.

Очільник Нацполіції додав, що ці підрозділи також додатково надаватимуть допомогу іншим підрозділам поліції за напрямками цифрової криміналістики, комп’ютерної і онлайн розвідки, комп’ютерної та інженерно-технічної підтримки розслідувань та оперативно-розшукової діяльності. "Додатково буде запроваджена комплексна система мотивації та професійного вдосконалення кіберполіцейських, а також низка заходів для запровадження сталого розвитку матеріально-технічної бази департаменту...", - наголосив Сергій Князєв.

Нагадаємо, в Україні ліквідують Департамент захисту економіки Нацполіції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати