11 серпня 2021, 19:06

У США запропонували вилучити позначку статі зі свідоцтв про народження немовлят

Американська медична асоціація (АМА) рекомендує вилучити позначку статі зі свідоцтв про народження немовлят. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Японії переглянуть Закон про патенти"

Про це повідомляє вебсайт them.

Асоціація пропонує прибрати позначку «стать» із зовнішньої сторони та зробити цю інформацію доступною лише для статистики й медичного використання.

Згідно з доповіддю консультативного комітету АМА з питань ЛГБТК+, це відбувається, оскільки призначення статі серед двох варіантів та її розміщення у загальнодоступній частині свідоцтва про народження підтверджує думку про її незмінність. У комітеті вважають, що позначення «жінка» або «чоловік» не відображає медичний спектр гендерної ідентичності.

Свідоцтва про народження потрібні для різних цілей (зокрема, отримання паспорта або реєстрація у школі), що створює багато проблем для трансгендерів, небінарних та інтерсексуальних осіб. Наприклад, люди, чия статева ідентичність або уявлення не відповідають статі у їхньому свідоцтві про народження, можуть зазнати дискримінації або утисків у процесі реєстрації в навчальному закладі, під час одруження або усиновлення дитини.

«На жаль, ми все ще живемо у світі, де в багатьох випадках небезпечно, щоб стать людини відрізнялася від статі, визначеної при народженні», – сказав Джеремі Толер, доктор медичних наук, представник GLMA: Health Professionals Advancing LGBTQ Equality.

У звіті АМА стверджує, що свідоцтва про народження використовувалися для дискримінації, пропаганди расової ієрархії та заборони. Водночас зазначається, що позначення статі все ще міститься у загальнодоступній частині свідоцтва про народження, незважаючи на можливість дискримінації.

«Наразі 14 штатів пропонують третій гендерний варіант для свідоцтв про народження, але видалення загальноприйнятої позначки статі могло б забезпечити єдину політику в усіх штатах», – зазначає комітет АМА.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати