13 січня 2021, 18:08

У США стратили першу жінку за останні сім десятиліть

Уряд США стратив засуджену у вбивстві Лізу Монтгомері, єдину жінку, яка перебувала у федеральній камері смертників, після того, як Верховний суд зняв останню перешкоду у виконанні вироку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Акції Twitter впали на 7% після призупинення облікового запису Трампа"

Про це повідомляє веб-сайт Reuters.

Ліза Монтгомері була першою ув'язненою жінкою, страченою урядом США з 1953 року.

У кількох федеральних судах вирішувались питання щодо того, чи дозволити страту Монтгомері за допомогою смертельної ін’єкції пентобарбіталу в камері виконання покарань Міністерства юстиції у в’язниці в Терре-Хаут, штат Індіана.

Верховний суд США, маючи консервативну більшість, усунув перешкоди у виконанні вироку шляхом скасування очікування та перебування в камері, встановленого 8-им окружним апеляційним судом США.

Келлі Генрі, адвокат Монтгомері, назвала страту жорстоким, незаконним і непотрібним здійсненням авторитарної влади. «Ніхто не може достовірно заперечити давню виснажливу психічну хворобу місіс Монтгомері, яку вперше діагностували та лікували власні лікарі в'язниць», - зазначив Генрі в заяві.

Адвокати Монтгомері минулого тижня просили про помилування Трампа, заявляючи, що вона вчинила свій злочин під впливом дитячих травм. Американський союз громадянських свобод і деякі ліберальні депутати раніше виступали проти планів уряду стратити Монтгомері, заявдяючи, що її життя було «затьмарене немислимою травмою, яка призвела до задокументованих пошкоджень мозку та психічних захворювань».

«Сьогодні Ліза Монтгомері була визнана померлою о 01:31 за тихоокеанським часом»,- йдеться у повідомленні Федерального бюро в'язниць.

Монтгомері була засуджена у 2007 році в штаті Міссурі за викрадення і задушення Боббі Джо Стінетт, яка була на восьмому місяці вагітності. Монтгомері вирізала плід Сіннетт з утроби матері. Дитина вижила.

«Деякі родичі Джо Сіннет приїхали, щоб стати свідками страти Монтгомері»,- повідомили в Міністерстві юстиції.

Коли розпочався процес страти, на запитання жінки, чи є у неї останні слова, Монтгомері відповіла тихим, приглушеним голосом: «Ні».

Це була одна з трьох страт, яку Міністерство юстиції США призначило на останній повний тиждень адміністрації Трампа. Дві інші страти, заплановані на четвер та п'ятницю.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати