01 лютого 2021, 18:47

У Румунії кібердомагання визнали формою домашнього насильства

Згідно з новою юридичною поправкою, кібердомагання у Румунії визнано однією з форм домашнього насильства. Про це повідомляє веб-сайт Euronews.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Новий закон вніс зміни до законодавства країни про домашнє насильство 2003 р. «Це дуже важливий крок у приведенні нашого законодавства до законодавства інших країн-членів ЄС, — прокоментувала румунський юрист, яка спеціалізується на кібербезпеці та інтелектуальній власності, Моніка Статеску. — Це було дуже необхідною зміною в поточному кліматі онлайн-активності, коли люди стали більше часу проводити в соціальних мережах».

Читайте також: "Кібербулінг є одним із видів насильства над жінками, - ЄСПЛ"

Згідно нової поправки, стаття про домашнє насильство включатиме положення, що стосуються кібернетичного насильства, яке має на меті принизити, погрожувати, налякати жертву або змусити її мовчати. Сюди входять онлайн-погрози, повідомлення або надсилання інтимного графічного вмісту без згоди жертви.

Закон також передбачає криміналізацію незаконного доступу до комунікацій та приватних даних через комп’ютери, смартфони чи пристрої, що можуть під’єднатися до інтернету. «У багатьох випадках важко переконати владу чи навіть потерпілих, що таке переслідування є дуже серйозним. Це не просто обмін повідомленнями — це фактично форма насильства і болісна ситуація. Набагато легше погрожувати комусь, коли ви робите це в комфорті свого будинку, а ще й іноді під завісою анонімності», — зазначає Моніка Статеску.

Новий закон був підписаний президентом Румунії Клаусом Йоганнісом. Однією з причин поправки є рішення Європейського суду з прав людини у справі проти Румунії, де позивачка стверджувала, що її колишній чоловік входив у її профіль на Facebook та робив копії її приватних бесід, документів та фотографій. Суд Румунії відхилив її прохання використати сімейний комп’ютер як доказ, заявивши, що це не пов’язано з передбачуваними погрозами та жорсткими діями її колишнього чоловіка. Однак Європейський суд постановив, що Румунія «не взяла до уваги різні форми, які може мати домашнє насильство».

Європейський інститут гендерної рівності (EIGE) привітав зміни до законодавства, додавши, що кібердомагання є серйозною і нагальною проблемою. «Мета насильства в інтернеті та поза ним однакова — контролювати та придушувати існування жертви у публічному просторі, фізичному чи цифровому», — сказала дослідник гендерного насильства з EIGE Юргіта Печурієне. За даними Інституту, у всій Європі 77% жінок, які зазнали кібердомагань, також зазнали сексуального чи фізичного насильства від партнера.

Новий закон в Румунії покладає на Національне агентство з рівних можливостей жінок і чоловіків сприяння дослідженням у галузі штучного інтелекту, які допоможуть запобігти ризику кібернетичного насильства. «Це лише перший крок у законодавчій реформі. Законодавчі органи повинні закріпити думку, що кібернасильство — це також форма насильства, навіть якщо воно відбувається між людьми, які не знають один одного. Це має бути різновидом насильства, яке слід регулювати та санкціонувати», — підсумувала Моніка Статеску.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати