08 червня 2021, 10:12

У Росії можна виробляти ліки без згоди патентовласника

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Держдума 12 травня 2021 року прийняла в другому читанні законопроєкт про організацію в Росії виробництва лікарських препаратів без згоди патентовласника для постачання в іноземні держави в цілях боротьби з епідеміями. (Проєкт федерального закону № 912458-7 «Про внесення зміни до частини четвертої Цивільного кодексу Російської Федерації» (про вільне використання винаходу для виробництва лікарського засобу з метою експорту), внесений 03.03.2020 Урядом РФ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Історична прихильність у боротьбі з пандемією. Країни G20 прийняли Римську декларацію"

Відповідно до міжнародної угоди члени СОТ з недостатніми потужностями для виробництва ліків можуть звертатися в надзвичайній ситуації до інших членів СОТ за допомогою у забезпеченні необхідними препаратами. Останні можуть видавати примусові ліцензії на виробництво лікарських засобів для подальшого експорту.

Законопроєкт спрямований на реалізацію зазначеного механізму та наділяє Уряд правом дозволяти використовувати винахід для виробництва в Росії ліків з метою їх експорту без згоди патентовласника з повідомленням його про це і з виплатою йому компенсації. Обсяг виробництва лікарського засобу визначається потребами імпортера. Упаковка ліків повинна мати спеціальне позначення. Приклад гідний для запозичення і в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати