22 листопада 2021, 19:11

У Пакистані ухвалили закон про хімічну кастрацію ґвалтівників

Парламент Пакистану ухвалив закон, який має пришвидшити оголошення вироків та запровадити більш суворі покарання для ґвалтівників. Як одне з можливих покарань закон запровадив хімічну кастрацію серійних ґвалтівників.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Олімпійський комітет Китаю хоче припинити незаконне використання імен спортсменів як торгових марок"

Про це повідомляє вебсайт Reuters.

Закон передбачає створення спеціальних судів по всій країні, щоб пришвидшити розгляд справ про зґвалтування та сексуальне насильство. Законодавці зазначили, що такі справи мають вирішуватися не довше ніж 4 місяці.

Також прийнятий документ за групове зґвалтування передбачає довічне ув’язнення або смертну кару. Щодо серійних ґвалтівників застосовуватимуть хімічну кастрацію шляхом введення в організм спеціальних препаратів, що пригнічують вироблення статевих гормонів, знижують статевий потяг та активність.

Прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан ще минулого року заявив, що хоче запровадити жорсткіше покарання за сексуальні злочини через збільшення кількості зґвалтувань жінок та дітей.

За даними некомерційної організації «Війна проти зґвалтування», суди в Пакистані засуджують менше ніж 3% ґвалтівників. Окрім цього, причиною ухвалення закону стали масові протести, учасники яких вимагали посилити покарання за сексуальне насильство. Поштовхом до виступів стала справа жінки, яка їхала зі своїми дітьми, коли двоє чоловіків її зупинили, витягли з машини та на очах у дітей зґвалтували. У жовтні їх затримали та відправили під варту.

Хімічна кастрація вже практикується в Польщі, Південній Кореї, Чехії та деяких штатах США. Проте правозахисна організація Amnesty International закликала розслідувати причини сексуальних домагань замість того, щоб застосовувати суворіші покарання. Організація заявила, що хімічна кастрація є занадто жорстоким покаранням, що порушує міжнародні та конституційні зобов’язання Пакистану щодо заборони катувань.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати