26 листопада 2020, 15:51

У НАЗК пояснили, як забезпечити ефективне запобігання корупції за брехню у деклараціях

Прес-служба НАЗК

За умисне зазначення недостовірних відомостей на більш ніж 1 млн грн має передбачатися позбавлення волі. Інакше ефективне запобігання корупції буде неможливим.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК уперше внесло приписи щодо порушення права на конфіденційність викривачів".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Зазначається, що внаслідок конституційної кризи сьогодні однією з головних задач Верховної Ради України залишається відновлення кримінальної відповідальності за неподання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей.

Зокрема тривають дискусії щодо того, чи необхідно передбачати ув’язнення особи за брехню в декларації.

НАЗК наголосило, що ефективне запобігання корупції можливе лише за умови, якщо нова стаття Кримінального кодексу передбачатиме можливість позбавлення волі за умисне недостовірне декларування на суму понад 1, 051 млн грн (500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 01.01.2020).

"У нашій країні підлітка можуть позбавити волі на декілька років за невелику крадіжку. Однак ув’язнення за брехню в декларації на мільйони гривень деякі вважають занадто суворим покаранням. Така позиція є необґрунтованою як із правової, так і з етичної точки зору, та загалом суперечить елементарній логіці", - зазначає голова НАЗК Олександр Новіков.

Додається, що до того ж існування покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірні дані у деклараціях - це ефективний інструмент запобігання корупції. Усвідомлюючи можливу відповідальність, посадовці мають конкретну мотивацію для доброчесного заповнення декларації.

"У той же час, наявність відповідальності лише у вигляді штрафу, жодним чином не лякатиме корупціонерів - вони цілком зможуть оплатити його за рахунок коштів, отриманих недоброчесним шляхом. Таким чином, наявність такого виду покарання забезпечуватиме необхідний превентивний ефект та надаватиме можливість суду призначити достатнє та справедливе покарання кожному винному (з урахуванням скоєного, особи засудженого, обставин, що пом'якшують або обтяжують покарання тощо)", - ідеться у повідомленні.

Нагадаємо, НАЗК відмовило РСУ надати інформацію про кількість перевірок декларацій суддів

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати