17 серпня 2018, 11:42

У НАБУ завершили розслідування стосовно судді Господарського суду Харківської області

Прес-служба НАБУ

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили розслідування стосовно судді Господарського суду Харківської області, яка ухвалила рішення на користь приватного підприємства-учасника схеми з розкрадання газу ПАТ "Укргазвидобування".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Читайте також: "Вищий антикорупційний суд може бути створений вже за півроку".

16 серпня 2018 р., на підставі матеріалів розслідування НАБУ, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт до суду для розгляду по суті.

Служительку Феміди підозрюють у прийнятті нею завідомо неправосудного рішення у господарській справі. Зокрема, вона зобов’язала ПАТ "Укргазвидобування" (100% акцій належать НАК "Нафтогаз України", яка є власністю держави) передати на користь приватного товариства природний газ, попередньо арештований ухвалами слідчого судді у кримінальному провадженні Національного бюро (так звана "газова справа"). Це рішення підозрювана ухвалила на підставі розгляду зустрічної позовної заяви від приватного товариства, розгляд якого відбувся без сплати позивачем судового збору, внаслідок чого державний бюджет недоотримав понад 200 тис. грн.

За даними слідства, у межах цієї ж господарської справи суддя задовольнила клопотання представника приватного товариства: зменшила розмір пені, що підлягала стягненню з ТОВ за основним позовом, та відстрочила на один рік виконання рішення щодо стягнення понад 3 млн грн боргу на користь ПАТ "Укргазвидобування" за відсутності документального підтвердження наявності підстав для задоволення такого клопотання.

В подальшому вказане рішення судді Господарського суду Харківської області було скасоване постановою Харківського апеляційного господарського суду. 21 березня 2018 р. судді було повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 375 Кримінального кодексу України. 17 травня 2018 р. їй відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення. 

Розслідування наведених фактів  детективи НАБУ розпочали у січні 2017 р.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати