25 вересня 2023, 14:48

У Мін'юсті розповіли, як уберегтися від нових схем інтернет-шахрайства

Пресслужба Мін'юсту

Шахраї не тільки продають вигадані товари в соцмережах, а й повертають деяким покупцям за недоставлений товар кошти. Щоправда, не з власної кишені, повідомила пресслужба Мін'юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як комунікувати про медіацію: Проєкт ЄС "Право-Justice" презентував стратегію".

У міністерстві розповіли, що кошти повертає не магазин, а чергова жертва шахраїв, яка думає, що платить за товар, та навели приклад такої ситуації:

"Покупець замовляє в шахрайському магазині одяг, сплачує за нього кошти та, звісно,  не отримує товар. Якщо покупець, якого ошукали, тривалий час не полишає шахраїв у спокої, постійно пише та вимагає свій товар, шахраї можуть погодитися на повернення коштів. Для цього аферисти дають реквізити картки, на яку необхідно повернути кошти іншим потенційним покупцям. Покупець, якого першим ошукали, думає, що кошти повернув справжній магазин, хоча насправді кошти перераховують нові їх жертви. Таке повернення коштів може відбуватися частинами від різних власників карток.

Люди, які перераховують кошти, потім вважають, що шахраєм є отримувач коштів та можуть звинувачувати його в шахрайстві й скаржитися на картку до банку чи відповідних державних органів, внаслідок цього картку можуть заблокувати".

Як не потрапити на гачок аферистів?

1. Купуйте лише в перевірених онлайн-магазинах.

2. Вибирайте післяплату.

3. Якщо купуєте на не призначений для онлайн-покупок платформах (наприклад, в інстаграмі), перевіряйте сторінку онлайн-магазину.

Як безпечно купувати онлайн, читайте на сайті НБУ #ШахрайГудбай. Також там можна знайти інформацію, як відрізнити шахрайську сторінку інтернет-магазину в інстаграмі від справжньої.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції або повідомте про ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати