17 березня 2023, 16:38

У Міноборони створюють підрозділ міжнародного права

Пресслужба Міноборони

У Міністерстві оборони України при Департаменті юридичного забезпечення створять підрозділ з міжнародного права, який сприятиме відповідним підрозділам Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України та міжнародних інституцій виявляти і розслідувати воєнні злочини росії в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Серед завдань підрозділу:

— імплементація, виконання та вивчення норм міжнародного публічного права, а також здійснення правового забезпечення заходів міжнародного співробітництва;

— взаємодія з правоохоронними органами та міжнародними інституціями щодо виявлення та розслідування воєнних злочинів та інших порушень міжнародного гуманітарного права російською федерацією;

— правове забезпечення роботи, пов’язаної з укладанням міжвідомчих міжнародних договорів;

— адаптація національного законодавства у сфері оборони до законодавства Європейського Союзу;

— участь у виконанні міжнародно-правових зобов'язань, зокрема, які випливають із членства України в міжнародних організаціях.

Відділ також опікуватиметься впровадженням норм міжнародного публічного права у нормативно-правові акти України у сфері оборони щодо отримання та використання матеріально-технічної допомоги, реалізації санкційної політики, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок неспровокованої військової агресії російської федерації проти України.

Крім того, у системі Міноборони через відповідний підрозділ буде впроваджуватись стандарт НАТО STANAG 2449 ATRAINP-2 Training in the Law of Armed Conflict.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати